AZ Tower, na kterém visela komeťácká šála, získal prestižní ocenění

AZ Tower, na kterém visela komeťácká šála, získal prestižní ocenění
 

Už dvakrát v delším časovém úseku se mohli všichni lidé, kteří jeli po ulici Heršpická nebo byli v dohledu, pokochat rekordní komeťáckou šálou, která byla vyvěšena na nejvyšší budovu České republiky AZ Tower. 111 metrů výšky činí z AZ Toweru jednu z dominant města Brna, ale povědomí o ní je i v zahraničí. Byla totiž zařazena do TOP 10 výškových staveb světa roku 2013. Ocenění přišlo od společnosti Emporis z Hamburgu. Společnost oceňovala estetické i funkční hledisko výškových staveb. AZ Tower nakonec stanul na skvělém 9. místě. Do soutěže se nedalo nijak přihlásit, společnost „soutěžící“ nominovala sama na základě přísných podmínek. Celkově bylo nominováno 300 světových výškových budov. Kometa k ocenění, které nemá v České republice obdobu, gratuluje a těší se na další vzájemnou spolupráci.

 

„Je to pro nás velkým překvapením, protože jsme vůbec netušili, že se podobná soutěž ve světe koná. Jedná se nejen o ocenění pro naši významnou stavbu, ale také město Brno může být pyšné, že má tuto novou dominantu, o které se píše po celém světě,“ říká Petr Teplý ze společnosti Properity, která byla developerem budovy AZ TOWER.

Na AZ Tower se při výročí oslav 60 let Komety konal také vůbec první ohňostroj na nejvyšší budově u nás, který byl sladěn se současně běžícím ohňostrojem na hradu Špilberku.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál