Mládežnický hokej


Články o mládežnickém hokeji

 

Národní tým U16 odehraje turnaj v Rakousku, v nominaci je trojice hráčů Komety

čtvrtek 16.8.2018 | Matouš Vojáček, foto: Ronald Hansel

B r n o – Česká nejmladší reprezentace má za sebou několik přípravných kempů, ale do ostré přípravy vstoupí až na konci srpna. Svěřence Petra Hakena čeká Turnaj čtyř zemí, jenž se bude konat od dvacátého devátého srpna do prvního září v rakouském Salcburku. V nominaci figurují i tři hráči Komety. Pozvánku obdržel obránce Stanislav Svozil a útočníci Jakub Kos s Jakubem Brabencem. Dodatečně ještě může být povolán Patrik Fajmon z řad náhradníků.

 

Reprezentace U20 míří do Švédska. Turnaje čtyř zemí se zúčastní tři hráči Komety

úterý 14.8.2018 | Matouš Vojáček, foto: ceskyhokej.org

B r n o – Národní tým do dvaceti let má před sebou další reprezentační sraz. Od dvacátého srpna proběhne v Berouně tréninkový kemp, po kterém se družina Václava Varadi přesune do švédského Örnsköldsviku. Na turnaji se reprezentanti utkají postupně s Finskem, Ruskem a na závěr s domácím Švédskem. V nominaci na celou akci nechybí ani tři brněnští hráči. Obránce Dalimil Mikyska, útočník Karel Plášek a brankář Lukáš Dostál, který se blýskl na turnaji devatenáctek.

 

Příprava dorostu: Vyrovnaný duel ve Vítkovicích a vysoká výhra v derby s Warriorem

neděle 12.8.2018 | Daniel Kinc, Ilustrační foto: Vít Novák

B r n o – V plné přípravě na nový ročník jsou také dorostenci Komety. Mladí komeťáci mají za sebou již hned dvě přípravná utkání a my vám nyní z obou přinášíme podrobný souhrn očima bývalého útočníka a současného kouče Kamila Brabence.

 

Češi nasázeli Slovákům osm gólů a zakončili Hlinka Gretzky Cup na 5. místě

sobota 11.8.2018 | Daniel Kinc, foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

E d m o n t o n – Česká hokejová reprezentace má za sebou letošní ročník prestižního Hlinka Gretzky Cupu, který se poprvé konal v zámoří - konkrétně v Kanadě. V závěrečném duelu o konečné páté místo národní tým deklasoval ve federálním derby Slovensko vysoko 8:3, a napravil si tak aspoň trochu nepovedený vstup do turnaje. Celý duel opět v prvním obranném páru odehrál brněnský obránce Jan Mlčák, který se na vítězství podílel jednou asistencí. Ve finále turnaje si zahraje Kanada proti Švédsku, Češi třetí účast v řadě ve finále nepřidají.

 

Češi na Hlinka Gretzky Cupu skolili Finy v prodloužení a zahrají si o páté místo

čtvrtek 9.8.2018 | Daniel Kinc, foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

R e d D e e r – Náročný program reprezentačního výběru do 18 let na prestižním Hlinka Gretzky Cupu v Kanadě pokračoval třetím duelem ve třech dnech a národní tým se konečně dočkal prvních gólů, a také bodů! Proti Finsku vždy tahal za delší konec provazu, třikrát vedl, a nakonec svou výhru 4:3 dovršil v prodloužení, čímž si zajistil ve skupině třetí místo a jistotu souboje o konečné páté místo. Celý duel odehrál opět také brněnský obránce Jan Mlčák, který se přesunul pro utkání proti suomi do první obranné dvojice. Zmíněný duel o páté místo - proti Slovensku - je na programu v pátek o půlnoci.

 

Sedmnáctku čeká kemp a poté se představí na Turnaji pěti zemí v Hodoníně

čtvrtek 9.8.2018 | Šimon Albrecht, foto: Karel Ševc

B r n o/ H o d o n í n – Nová sezóna se již kvapem blíží a nedočkaví fanoušci si můžou čekání zpříjemnit Turnajem pěti zemí reprezentačních výběrů do sedmnácti let, který se uskuteční v Hodoníně a ve slovenských Piešťanech. Tohoto turnaje se kromě naší reprezentace zúčastní i reprezentace Německa, Švýcarka, Slovenska nebo ze zámoří přicestuje výběr Spojených států. Českou reprezentaci čeká před samotným turnajem ještě třídenní přípravný kemp. Celá akce začíná 12. srpna a končí 19. srpna. Na úvod turnaje českou sedmnáctku čeká utkání se zámořským soupeřem. Z řad Komety je na kemp a turnaj nominovaný mladý útočník Jakub Malý. Těsně pod čarou mezi náhradníky figuruje obránce Jan Sedláček.

 

Znovu bez gólu. Češi na Hlinka Gretzky Cupu prohráli také s Ruskem

středa 8.8.2018 | Daniel Kinc, foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

R e d D e e r – Čeští hokejoví reprezentanti do 18 let mají na prestižním Hlinka Gretzky Cupu v Kanadě za sebou druhý náročný duel, a to během necelých čtyřiadvaceti hodin, ovšem se stejným výsledek - opět vyšli střelecky i bodově naprázdno. Proti Rusku rozhodla už první třetina, sborná si nakonec dokráčela pro výhru v poměru 3:0. Češi tak na turnaji stále čekají na první vstřelený gól, a naději na postup do semifinále už mají hodně malou. Celý duel opět odehrál obránce Komety Jan Mlčák. Poslední duel hrají Češi ve středu od 23:00 proti Finsku.

 

Junioři vyhráli v Havlíčkově Brodě a v přípravě jsou zatím stoprocentní

úterý 7.8.2018 | Daniel Kinc, foto: Ilustrační (Vít Novák)

H a v l í č k ů v B r o d – V plné přípravě na novou sezónu jsou také úřadující mistři z řad juniorů Komety. Ti v úterý odpoledne odehráli své druhé přípravné utkání a po páteční výhře nad Vsetínem byli úspěšní i tentokrát, když v Havlíčkově Brodě zvítězili těsně 3:2. V následném modelovém prodloužení se radovali domácí, v nadstavbových nájezdech opět modrobílí.

 

Neúspěšný start do Hlinka Gretzky Cupu. Češi proti USA vyšli gólově naprázdno

úterý 7.8.2018 | Daniel Kinc, foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

B r n o / R e d D e e r – Čeští hokejoví reprezentanti do 18 let mají na prestižním hokejovém turnaji Hlinka Gretzky Cup svou premiéru, ta se jim však nevyvedla. V úvodu vyrovnané utkání s favorizovanými Američany rozhodla druhá část a národní tým nakonec duel prohrál vysoko 0:6. Brněnský obránce Jan Mlčák odehrál celý duel ve třetím obranném páru. Druhé utkání čeká českou reprezentaci v úterý od 23:00 středoevropského času proti Rusku!

 

Ostrá generálka na jedničku! Osmnáctky přetlačily domácí Kanadu

neděle 5.8.2018 | Daniel Kinc, foto: Hockey Canada

B r n o / R e d D e e r – Reprezentační výběr do 18 let, který čeká od úterý v zámoří prestižní Hlinka Gretzky Cup, má za sebou úspěšnou generálku na blížící se turnaj. Národní tým šel do přípravného duelu proti Kanadě krátce po příletu, přesto se domácího superfavorita nezalekl a zvítězil po parádním výkonu 4:3. Celý duel odehrál také brněnský obránce Jan Mlčák. Samotný turnaj odstartují čeští reprezentanti v noci na úterý ve 3:00 proti USA!

 
Další stránky
123456>>
 
Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál