+

Úspěchy mládeže

Sezóna junioři st. dorost (dorost) ml. dorost (9. třída) 8. třída
2023-24
předkolo
čtvrtfinále, vítěz ZČ
2022-23  9. místo 15. místo  7. místo 1. místo v nadstavbě C
2021-22  čtvrtfinále osmifinále MČR 4. místo
2020-21

2019-20
2018-19 11. místo
-- 5. místo na MMČR
2017-18 osmifinále čtvrtfinále 5. místo na MMČR
2016-17
    4.
4. v JMK
2015-16 9. 2. sk. D
2014-15 6. 12. 4. v JMK
2013-14 10. 4. sk. střed 2. v JMK
2012-13 9. 7.
2011-12 7. 7.
2010-11 14. 14. 4.
2009-10 12. 17. 10.

2023/2024

Junioři Komety se tak stali vicemistry DHL Extraligy juniorů a vybojovali pro Brno medaili po šesti letech.

Brněnská osmá třída získala mistrovský titul, když 2:0 na zápasy porazila Plzeň.

2018/2019

Stříbrní dorostenci, ve finále play off nestačili na Liberec, ale i tak to byl pro tuto generaci velký úspěch.

2017/2018

Juniorští mistři extraligy. Společně se seniorským áčkem oslavili v jedné sezoně "double".

Stránku aktualizujeme!

2015/2016

Starší dorost

Mistři NOEN extraligy staršího dorostu v sezóně 2015/2016 - HC Kometa Brno. Foto: Jiří Grulich.

Rok 2016 se zapíše do historie mládeže Komety opět velice výrazným písmem. Nechybělo mnoho, a mohl se slavit zisk dvou titulů, ale nepředbíhejme. Další zlatou medaili přinesli Kometě starší dorostenci, kteří ve finále play-off porazili Chomutov 2:0 na utkání. Z celkových deseti utkání ve vyřazovací části devět vyhráli a nakonec vytvořili šňůru sedmi výher, která vedla až k vytouženému titulu, jenž hráči oslavili v DRFG Areně před 2053 diváky (tolik sledovalo 2. finálové utkání).

O druhý nejcennější kov bojovali na mládežnickém mistrovství České republiky v Přerově osmáci. Postoupilo na něj pět nejlepších týmů z republiky plus domácí celek. V systému každý s každým bylo jasné, že čtyři výhry z pěti utkání určitě povedou k medaili. Jediná prohra však přišla s Libercem (3:4), který se posléze radoval z titulu. Přesto udělali osmáci Kometě skvělé jméno a z Přerova přivezli krásné stříbrné medaile.

2014/2015

Sezóna, která opět přinesla Kometě další z mládežnických úspěchů. Tentokrát se o něj postarali mladší dorostenci, kteří přes útroby play-off postoupili na republikové mistrovství do Hradce Králové. Nejlepší čtyři týmy si to rozdaly každý s každým a při konečném sčítání měla Kometa stejně bodů jako první Hradec Králové, ale horší vzájemný zápas (0:1), který ji odsunul na 2. příčku.

2013/2014

Zatímco juniorce těsně uteklo play-off, starší dorost zůstal ve hře nejdéle, jak mohl. Před startem play-off šli komeťáci do boje ze sedmého místa nadstavbové skupiny A. V osmifinále se jim podařilo vyřadit Zlín 3:1 na utkání. Urputná série pak byla k vidění ve čtvrtfinále, které se hrálo na dvě utkání, a Kometa v obou porazila Plzeň 4:3. Na ledě indiánů však až po nájezdech! Tak vyrovnané čtvrtfinále bylo. Semifinálovým soupeřem se stala pražská Slavia a Kometa opět předvedla dva totožné výsledky – vyhrála 7:4. Skvělá cesta se zastavila až ve finále, kde číhali po nadstavbové části první hráči z Liberce. V městě pod Ještědem vyhráli 6:2. V Brně se hrálo dlouho 2:2, jenže v 57. minutě hosté udeřili a skóre pak pojistili do prázdné brány. Kometě tak po dlouhé sezóně získala skvělé stříbrné medaile, ve finále chybělo i trošku štěstí.

2012/2013

I když prvnímu týmu na poslední chvíli uniklo play-off, brněnský hokejový klub si chuť napravil v mládežnických kategoriích. Starší dorostenci srdnatě bojovali v play-off, ale České Budějovice byly nad jejich síly, v rozhodujícím utkání osmifinále vyhrály v Brně. Mladší dorostenci se s osmáky představili na republikovém mistrovství v Chomutově, kam postoupily jen nejlepší celky z České republiky. Suverénní výkony obou týmů, pět výher z pěti zápasů, nemohly znamenat nic jiného než zisk dvou zlatých medailí. Junioři se po stříbrné sezóně 2011/2012 do play-off nepodívali, v posledním kole základní části totiž v přímém souboji o play-off podlehli v Litvínově, který rok předtím vyřadili při tažení za medailemi.

MMČR

Kometa opanovala MMČR v Chomutově a jasně získala trofeje v mladším dorostu i osmých třídách

Mladší kategorie také nezahálely. Celou sezónu podávali vyrovnané výkony sedmáci, kteří skončili na celkovém třetím místě, ročník zakončili turnajem v Příbrami, kde chybělo několik opor, které se vydaly na mistrovství osmých tříd v Chomutově. Šestá třída zakončila sezónu na prvním místě žákovské ligy D. Páťáci skončili celkově druzí a výbornou sezónu potvrdili na turnaji v Příbrami, kde porazili všech sedm soupeřů! Byli například lepší než Č. Budějovice, Zlín, Slavia nebo Kladno. Od čtvrté třídy dolů hrají mladí komeťáci vesměs ještě minihokej na šířku kluziště, přesto i zde bylo k vidění mnoho šikovných hráčů a kvalitních zápasů. Naši mládež čeká i v sezóně 2013/2014 mnoho zajímavých událostí, navíc nová hokejová pravidla přinesou na oči ještě více nadějných talentů.

2011/2012

V ročníku, kdy dosáhli muži extraligové Komety na stříbrnou medaili po 41 letech, znova sbírala úspěchy i mládež Komety. Nejstarší kategorie juniorů vedená trenéry Pazourkem a Beranem dokázala kopírovat cestu A týmu a z předkola play-off prošla až do finále. Nejprve vyřadila Plzeň, ve čtvrtfinále čtvrté Karlovy Vary a v semifinále na tři zápasy vítěze základní části z Litvínova. Převážnou porci zápasů odehrála kvůli horšímu nasazení na ledě soupeřů, což platilo také v jediném utkání finále. V Chomutově sice před zraky 2351 diváků díky trefě nejproduktivnějšího juniory Jana Káni Brno vedlo, ale domácí vývoj otočili a Kometu odsoudili ke stříbrné medaili.

Junioři

Junioři Komety předvedli stříbrné medaile před vyprodanou KAJOT ARENOU den po jejich zisku. Na led totiž nastoupili společně s A týmem před 4. zápasem sefimifinále s Plzní

Staršímu dorostu skončila sezóna rychleji, než si všichni přáli. V první sérii play-off (osmifinále) vypadli hráči trenéra Jana Konečného s devátým Zlínem. Mladší dorostenci v sezóně těsně ztratili některá utkání s největšími soupeři o postup na MMČR (Libercem a Budějovicemi) a cesta do Liberce, kde se mistrovství konalo, jim nakonec unikla o pouhé dva body, když měli na třetím místě skupiny střed 78 bodů (České Budějovice měly 80 bodů).

Do arény Bílých Tygrů se naopak podívali osmáci vedení Markem Moskalem, kteří hned první den turnaje prohráli s domácím celkem. Tehdy ještě netušili, že zbylé čtyři zápasy Kometa vyhraje a právě úvodní zaváhání ji připraví o zlato, protože Liberec měl v součtu stejně bodů. Lepší vzájemný zápas pro Liberec rozhodl již o třetí stříbrné medaili - nyní pro osmáky Komety.

Sedmáci se po konci základní a nadstavbové části společně s páťáky vydali na neoficiální mistrovství republiky, které se konalo v Příbrami. Tým vedený Liborem Zábranským a Pavlem Zubíčkem prohrál jediné utkání ze šesti, ale k jeho smůle to bylo s pražskou Spartou, která skončila na prvním místě o pouhý bod před Kometou - čtvrté stříbro získali brněnští sedmáci.

V sezóně 2011/2012 byl jediný tým, který se radoval ze zisku zlatých medailí. Co se nepovedlo čtyřem starším kategoriím, dokázali na domácím turnaji šesťáci. Trenér Petr Hubáček vedl svůj tým k výhrám nad Slezanem Opava a třemi pražskými kluby - Hvězdou, Spartou i Slavií.

2010/2011

Pohár

Pohár pro mistry republiky v mladším dorostu

Sezóna 2010/2011 se nesla ve znamení Komety. Jednalo se o jeden z nejúspěšnějších mládežnických roků, který se kdy brněnskému hokejovému klubu podařil. Na mládežnické mistrovství České republiky do Pardubic se probojovaly hned tři věkové výběry Komety. V tomto ohledu neměla Kometa mezi všemi týmy naší republiky konkurenci. Později se však ukázalo, že se našel ještě druhý ohled.

Nejmladší výběr vedený trenérem Markem Moskalem dosáhl po strhující finálové bitvě se Zlínem na zlaté medaile. V žádném zápase se nenašel tým, který by dominoval, což se dalo říct i o Kometě, která odehrála vesměs vyrovnaná utkání se všemi soupeři. Nakonec měla zřejmě více štěstí, nebo byla jen lépe připravena. Zlatá medaile byla třešničkou na dortu.

Nejvýraznější počin se však povedl mladším dorostencům. Teprve druhým rokem se hrála kategorie mladšího dorostu (U16) a Kometa hned dosáhla na samotný vrchol. Ve finálovém souboji, kde se střetlo několik reprezentantů, doslova přejela ambiciózní Vítkovice. Poslední zmínka zlatého dorosteneckého (juniorského) úspěchu v Brně přitom sahala až do roku 1972, kdy zlato vyhrál tehdejší ZKL Brno. Doufejme, že se na dorostenecký či juniorský úspěch nebude čekat dalších čtyřicet let.

Do Čech byl v sezóně 2010/11 vyslán jasný signál, že hokej dělají dobře i na Moravě. Juniorku vyhrálo Znojmo, starší dorost Zlín, mladší Kometa, osmou třídu Liberec, sedmou Kometa a neoficiální MČR šestých tříd patřilo pro změnu zase Kometě.

2009/2010

Po konci sezóny 2009/2010 se vydali osmáci Komety na první oficiální MMČR do Prahy, kde vyhráli zlaté medaile (počtvrté v řadě - 5., 6., 7., 8. třída). Ve finále porazili v boji o zlatou medaili pražskou Spartu 9:3. Osmáci byli z Komety jediným výběrem, který se na závěrečný turnaj probojoval.

Na úspěch dosáhli také šesťáci, kteří slavili zisk stříbra z domácího turnaje MČR. Po dlouhých letech si v tomto ročníku zahráli play-off i junioři a starší dorostenci. Junioři však nestačili na silný Třinec a dorostenci na favorizovanou Spartu.

2008/2009

I tato sezóna byla poměrně úspěšná. Sedmáci získali pod vedením trenéra Niznera titul mistrů ČR. Tuto medaili slavili již potřetí v řadě. Páťáci obsadili na domácím turnaji druhé místo, když ve finále nestačili na Pardubice. Šesťáci i osmáci vyhráli bronz.

2007/2008

Začátek roku 2008 byl na úspěchy brněnského hokejového klubu poměrně chudý. Zatímco muži bojovali na čtyři vítězná utkání v play-off první ligy s Mladou Boleslaví, mládežníci měli problém se na finálové turnaje dostat. Jedinou výjimkou byla 6. třída, která po finálové výhře nad domácím Vsetínem slavila druhý titul v řadě. Sedmáci a deváťáci skončili na druhých místech v nadstavbové části soutěže.

2006/2007

V těchto letech se mládež znovuobrozené Komety začala pomalu formovat, dostávala systém. I tak se však páťákům povedlo na mistrovství České republiky získat zlaté medaile. Šestá i osmá třída obsadily třetí místo v nadstavbové části svých krajských žákovských lig.

Generální partner
GOLD hlavní partner
Partneři klubu