Finanční podpora klubu

Činnost klubu je dlouhodobě podporována z dotačních prostředků Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje

HC Kometa Brno si velmi váží podpory města, kraje a partnerů, bez kterých by se nedostavovaly takové úspěchy, které klub v posledních letech zažívá nejen u A-týmu, ale také u mládeže. V ní se dá naleznout řada talentovaných reprezentantů, kteří od kategorií U16 do kategorií U20 pravidelně reprezentují město Brno, Jihomoravský kraj, Českou republiku na světových šampionátech a turnajích a v neposlední řadě hají barvy samotné Komety.

Kometa si velmi zakládá na práci s mládeží, které se věnuje po celou sezónu a rovněž v rámci roku vytváří pro děti také řadu doplňkových programů, včetně vzdělávání. Každoročně také pořádá Hokejové víkendy, které jsou zaměřeny na ty nejmenší hokejisty. Důkazem kvalitní práce s mládeží je několik mistrovských titulů v různých věkových kategoriích. Zároveň se může Kometa pyšnit statusem hokejové akademie, kterou uděluje ČSLH. V rámci ní byla v sezónách 2014/2015 a 2016/2017 dokonce dvakrát vyhlášena Akademií roku! V posledních dvou sezonách - 2019/2020 a 2020/2021 byla Kometa vyhlášena druhou nejlepší Akademií.

Ocenění získala Kometa na základě řady kritérií, z nichž k nejdůležitějším patří počty hráčů v mládežnických reprezentacích, úspěšnost ve výchově hokejistů pro nejvyšší soutěže dospělých, umístění v dorosteneckých a juniorských soutěží nebo spojení tréninkového a vzdělávacího procesu.

Výčet mládežnických medailí je velmi pestrý. V sezóně 2009/2010 a v sezóně 2012/2013 se titul podařilo získat 8. třídě a mladšímu dorostu. Starší dorost bral zlato v ročníku 2015/2016, následovaly dvě stříbra, to poslední je z letošního roku 2018/2019. Kometě se také podařil v sezóně 2017/2018 jeden velký unikát. Společně s A-týmem získala mistrovský titul také juniorka.

Extraligový A-tým působí v extralize třináctým rokem a ve své novodobé éře pod majitelem klubu Liborem Zábranským dělá městu, kraji a regionu velkou reklamu. Nejen svými medailovými a mistrovskými úspěchy (2x titul, 2x stříbro, 1 bronz), ale také různými projekty, které přesahují rámec Jihomoravského kraje. Například Hokejové hry Brno 2016 doposud drží nejvyšší návštěvnost na utkání extraligy (Kometa - Sparta 21.500 diváků), dále vlakový Kometa Expres, který vozí děti a fanoušky na venkovní zápasy, případně EKO Den s Kometou, jenž se zaměřuje na vzdělávání mládeže v oblasti ekologie.

V rámci dotačních programů byla z rozpočtu statutárního města Brna pro rok 2020 a 2021 poskytnuta podpora spolku KOMETA GROUP na mládežnický sport ve výši 13 899 tis. Kč v roce 2020 a ve výši 6 964 tis. Kč v roce 2021 a dotace společnosti KOMETA GROUP, a. s. na vrcholový sport ve výši 14 815 tis. Kč v roce 2020 a ve výši 14 839 tis. Kč v roce 2021.

Z rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2020 byla v rámci dotačních programů společnosti KOMETA GROUP, a. s. poskytnuta dotace na podporu vrcholového sportu ve výši 780 tis. Kč.

Podpory si velmi vážíme a děkujeme za spolupráci.

GOLD hlavní partner
Partneři klubu