Nová multifunkční aréna

Říjen 2019: Představenstvo brněnských veletrhů vybralo zhotovitele projektové dokumentace k nové multifunkční hale na výstavišti

Koncem října roku 2019 se uskutečnila tisková konference, na které primátorka města Brna Markéta Vaňková sdělila nové informace. Vedení Veletrhů Brno začalo – na základě úkolu od představenstva – jednat se sdružením A PLUS, a. s., a Arch.Design, s. r. o. Cílem je finalizovat podmínky, za kterých tyto společnosti zhotoví projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební povolení multifunkční haly. Ta má vyrůst v areálu brněnského výstaviště poblíž pavilonu Z.

Svůj postoj vyjádřil kromě primátorky také ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš, ředitel Brněnských komunikací Luděk Borový, výkonný ředitel mezinárodních festivalů JAZZFESTBRNO a Struny podzimu, promotér a hudebník Vlastimil Trllo a za Kometu Brno majitel klubu Libor Zábranský. Kompletní tiskovou zprávu a komentáře všech zúčastněných si můžete přečíst po kliknutí na tento odkaz.

Po tiskové konferenci promluvil na téma výstavby nové multifunkční haly také Martin Erat. „Jsem rád, že se vše posunulo správným směrem. Je to i zásluhou brněnských fanoušků, kteří město pobláznili. Zaslouží si to i klub, za tu dřinu a usilovnou práci, kterou odvádí. Nová hala bude velký přínos nejen pro město, ale i region. Kometa je silná značka, vybudovala si velkou pozici, vybojovala tituly, hala pro ni a její fanoušky bude velkou odměnou," sdělil brněnský útočník. Celý rozhovor si můžeme přečíst zde.

Únor 2019: Řídící výbor pro strategické projekty města Brna v únoru 2019 schválil umístění multifunkčního sportovního a kulturního centra v lokalitě Západ na brněnském výstavišti. Ta nabízí například dostatek prostoru pro parkovací plochy a napojení na městskou hromadnou dopravu. Řídící výbor zároveň ustavil projekční tým celého projektu. Hala bude sloužit pro sportovní, kulturní i společenské akce.

Vedoucím projektového týmu je generální ředitel Brněnských komunikací Luděk Borový. Dalšími členy jsou pak generální ředitel BVV Jiří Kuliš, majitel brněnské Komety Libor Zábranský, zástupci jednotlivých odborů Magistrátu města Brna, Kanceláře architekta města Brna, městských společností či Ředitelství silnic a dálnic.

Řídící výbor se shodl, že nejvhodnější lokalitou pro umístění dlouho očekávané haly bude areál výstaviště, poblíž pavilonu Z.

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo shodnout se na jedné z vybraných lokalit v areálu brněnského výstaviště, které je situováno poblíž centra města, má dobrou dopravní obslužnost a prostor nám dovolí řešit i problematiku parkování v daném území. Projekt má nyní vlastní tým, který se bude jeho realizaci věnovat až k úspěšnému naplnění této vize,“ říká primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Generální partner
GOLD hlavní partner