Kometa Expres

KOMETA EXPRES (sezóna 2017/2018 - Praha)

Kometa Expres se veřejnosti představil na Vánoce 2017, kdy dovezl hokejisty Komety, fanoušky i stovky děti z jižní Moravy do hlavního města. Tam Brňané v multifunkční O2 areně sehráli utkání se Spartou Praha. Po utkání zamířil speciální modrobílý vlak zpět do Brna a zůstal nadále součástí pravidelných linek Českých drah. „Smutný podtext tohoto jinak nádherného projektu zní – proč máme brněnské děti vozit do multifunkční arény v Praze, když bychom ji mohli mít tady? Je jasné, že Brno takovou halu potřebuje,“ uvedl tehdy majitel Komety Brno Libor Zábranský.

KOMETA EXPRES (sezóna 2018/2019 - Vítkovice)

Po velkém ohlasu a zájmu o první cestu našeho modrobílého expresu jsme se rozhodli v lednu 2019 vypravit Kometa Expres tentokrát na sever naší republiky a poznat další multifunkční halu - Ostravar Arénu. Tato moderní multifunkční hala, která na přelomu let 2003 a 2004 prošla rekonstrukcí, patří svojí kapacitou 10 157 diváků k největším víceúčelovým halám v České republice. Vedle hokejových utkání pravidelně hostí různé prestižní sportovní, kulturní či společenské akce. V jejím sousedství navíc byla vybudována další sportoviště.

KOMETA EXPRES TRAMVAJ

Po skvělých reakcích na celý projekt rozšířil brněnský klub ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna svůj „brand“ Kometa Expres o další vůz! Jedná se o tramvaj typu Škoda 13T, kterou se můžete svézt na linkách 2, 3, 6, 9 nebo 12. Tramvaj Kometa Expres vyjela z vozovny v Medlánkách ve čtvrtek 25. ledna před třetí hodinou odpolední a svoji první cestu absolvovala na trase linky č. 12 vedoucí z Komárova k Technologickému parku.

„Vážíme si našeho propojení s další městskou společností, Dopravním podnikem města Brna. Věříme, že společně se nám bude dařit posílit propagaci sportu a našeho města. Chtěla bych poděkovat panu primátorovi a kolegům z Dopravního podniku za spolupráci na tomto projektu,“ uvedla Lenka Plšková, obchodní a marketingová ředitelka HC Kometa Brno.

KOMETA EXPRES (sezóna 2019/2020 - Pardubice)

Velkolepý projekt, kterému jsme napsali již třetí díl. Po Praze a Vítkovicích se modrobílá mašina rozpohybovala do Pardubic a znovu to byla jízda plná nevšedních zážitků! Palubu obsadilo necelých 1200 pasažérů a jak je zvykem, podstatnou část tvořili ti nejmenší z nás - téměř 400 dětí z celé jižní Moravy. Nechyběli samozřejmě fanoušci, hráči, realizační tým, partneři, ani legendy klubu. Jaká panovala v průběhu jízdy a při utkání atmosféra? Podívejte se na videoreportáž!

KOMETA EXPRES (sezóna 2022/2023 - Kaufland Winter Games 2023 - Bratislava)

Kometa Expres v pátek opět přepsal jízdní řády. Tentokrát přivezl komeťáky do Bratislavy na utkání pod širým nebem proti Třinci v rámci Kaufland Winter Games 2023. Nyní se můžete podívat na video, které celý páteční den zachycuje!