Bruslička je výborný projekt Komety, shodují se ředitelky mateřských škol

Bruslička je výborný projekt Komety, shodují se ředitelky mateřských škol
 

B r n o – Projekt Komety pod názvem Bruslička nabízí kurzy bruslení pro děti z brněnských mateřských škol a účastní se ho také děti předškolního věku. Cílem projektu je oslovení i těch nejmenších dětí a přivézt je ke sportu zábavnou formou. Kurzy se konají každé pondělí a skládají se ze dvou lekcí, první začíná v 9:00 - 9:45, pokračuje se v 9:45 - 10:30. Děti si mají možnost vypůjčit klubem zakoupené brusle, poté si mohou vyzkoušet své dovednosti, zasportovat si a užít si mnoho zábavy. Současně s projektem bruslička probíhá i bruslení pro Základní školy z Brna a jižní Moravy.

 


Tento projekt finančně podporuje Statutární město Brno.


Projektu Bruslička se zúčastnila i mateřská škola Synkova v Líšni. Konkrétně se k akci, kterou pořádá Kometa, vyjádřila ředitelka Věra Tihlaříková. „Dostali jsme od Komety pozvánku na projekt předškolního vzdělávání. Je to celkem pět lekcí, které jsou zadarmo. Jsme školka zaměřená na pohybové aktivity, takže tuto nabídku s radostí bereme. Je to pro nás skvělá možnost. Sice máme u nás v Líšni sportoviště, ale chybí nám kvalitní lektoři, kteří by si dětem věnovali. Na Kometě je úžasné, že se o děti starají zkušení trenéři, kteří mají respekt a autoritu. K tomu dětem poradí, co dělají dobře a špatně," říká paní Tihlaříková.

Kolik dětí z líšeňské školy se letos účastní projektu Bruslička? „Máme v průměru kolem sedmnácti dětí a je vidět, že dělají pokroky. Jsme tu už druhým rokem a je to určitě přínos, doporučila bych to i dalším školám. Děti mají jiné vyžití, zasportují si, naučí se bruslit. Máme ve školce mladé komeťáky, takže tohle prostředí haly znají," dodává.

Foto: Jiří Grulich.

Na pondělní lekce chodí také děti z MŠ Měříčkova v Řečkovicích. Renata Ficová, jakožto ředitelka školy, měla jen slova chvály. „Kometa nás oslovila s možností účastnit se bruslení pro děti. Je to úplná bomba, moc se nám to líbí, jsme za to vděční," přiznává Renata Ficová. Jsme spokojení také s tím, že klub takové akce pořádá. Jsme velká škola, máme mnoho předškoláků, nabídli jsme to právě jim. Třicet míst z kapacity se zaplnilo okamžitě," upozorňuje paní ředitelka na obrovský zájem.

„Ráda bych poděkovala trenérům a zástupcům klubu, za jejich vstřícnost a ochotu. Také za to, jak se chovají k dětem, jak se jim věnují. Děkujeme mnohokrát Kometě, že pro děti pořádá lekce bruslení," pochvaluje si. Zbývá doplnit, že na jedné lekci jsou vždy dva trenéři, dva juniorští hokejisté a také dvě krasobruslařky.

„Je to pro nás zpestření, jsme rádi, že se naše děti pohybují, protože mnoho toho pohybu nemají. Je to pro nás trošku organizačně a časově složitější, ale v naší školce jsme srdcaři a rádi to pro děti děláme. Má to ten výsledný efekt, navíc i rodiče jsou nadšení, což je dobře. Je rovněž úžasné, že se bruslení koná v hale, kde hraje právě Kometa. Máme ve školce mnoho fanoušků komeťáků," dodává Renata Ficová z MŠ Měřičkova v Řečkovicích.

Fotografie z projektu Bruslička neleznete ZDE.


Více informací o projektu Bruslička naleznete ZDE.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál