Finálová dvojice odtajněna. Kometa vyzve v souboji o mistrovský pohár Třinec

Finálová dvojice odtajněna. Kometa vyzve v souboji o mistrovský pohár Třinec
 

B r n o – Finálová dvojice je po neděli určená. Po sobotním úžasném postupu na ledě Plzně vyhlížela Kometa svého soupeře pro boje o titul. A tentokrát čekala pouze jeden den. V šestém utkání rozhodl Třinec o svém postupu přes Hradec vítězstvím 2:1 po prodloužení a nyní je jasné, že právě Oceláři budou dalším protivníkem brněnské Komety. Série startuje na ledě slezského mužstva v sobotu 14. dubna a v neděli 15. dubna. Doma se pak bude hrát ve středu 18. dubna a 19. dubna. O časech, o předprodeji vstupenek, o historii vzájemných zápasů a dalších důležitých zprávách, budeme informovat v nejbližších dnech a hodinách. Těšít se můžete také na rozhovory.

 

Stejně jako v semifinále s Plzní, tak i s Třincem se dá očekávat velmi vyrovnaný vzájemný souboj. Hodně o tom napověděla základní část. Oba soupeři se potkali logicky čtyřikrát, přičemž hned v prvním kole na začátku září. V DRFG Areně jsme sledovali strhující bitvu, kterou nakonec rozhodly nájezdy. Dva body pro Brno po výhře 5:4 po prodloužení.

Druhý duel patřil Ocelářům, kteří vyhráli 4:1, o své výhře rozhodli ale až v poslední třetině. Kometa dlouho držela těsný výsledek, leč na body nakonec nedosáhla. Na konci listopadu se oba kluby potkaly potřetí a znovu to bylo drama až do konce. Vyrovnaný duel, ve kterém Kometa dlouho vedla, rozhodl 46 vteřin před koncem Martin Růžička, který svému týmu připsal tři body.

V polovině ledna se udál doposud poslední mač. Modrobílí hokejisté začali aktivně a první třetinu vyhráli poměrem 1:0 po přesilovkové trefě Martina Erata. Na začátku druhé části zasadili Brňané svému soupeři hodně tvrdý úder. Nejprve zvýšil Martin Erat a následně se v jednom oslabení prosadili Leoš Čermák a Martin Nečas. Domácí sice zásluhou Jiřího Polanského a Romana Vlacha snížili na 2:4, Jakub Krejčík ale necelé tři minuty před koncem prostřelil Hamerlíka od modré čáry a Kometa vyhrála za tři body.

Celkově má Třinec ve vzájemných soubojích sedm bodů, Kometa o dva body méně. V play-off a zvlášť ve finále se ale tyto čísla mažou.

Vzájemné zápasy v sezóně 2017/2018

  • 1. kolo Kometa - Třinec 5:4 sn.
  • 14.kolo Třinec - Kometa 4:1
  • 27.kolo Kometa - Třinec 2:3
  • 40.kolo Třinec - Kometa 2:5
Že to bude boj, o tom netřeba pochybovat. Velké finále s Třincem se blíží. Foto: Ivo Dostál.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál