Gólman Libor Kašík se stal komeťákem. Nově bude hájit brněnské brankoviště

B r n o – Kometa hlásí novou posilu do brankoviště. Po skončení ruského angažmá se gólman Libor Kašík stěhuje do Brna, kde bude hájit barvy brněnského klubu. Český brankář má za sebou ve svých šestadvaceti letech úspěšnou kariéru, která po letošní sezóny vygradovala zahraničním angažmá. To ale skončilo a Kašík se vrací zpátky do české extraligy.

„Pokud se naskystla příležitost přivést zkušeného brankáře s podpisem delší smlouvy, tak jsme ji okamžitě využili. Máme mladé brankáře, o které je zájem v Americe i v zahraničí. Jsem rád, že se dnes podařilo dotáhnout jednání do konce, že se Libor rozhodl pro Kometu. Je to vynikající brankář s velkými zkušenostmi ze zápasů play-off," uvedl majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

„Když jsem přemýšlel kam jít, objevil se zájem z Komety. Byla to nejlepší nabídka po hokejové stránce. Kometa je dvě sezóny po sobě nejlepší tým v České republice a taková nabídka se do tak silného klubu neodmítá," sdělil v rozhovoru pro web Komety Libor Kašík.

Profil Libora Kašíka

Libor Kašík je odchovancem zlínského hokeje, kde působil většinu své kariéry. Hodně času trávil především v moravských klubech, například v Olomouci, kde chytal baráž o postup do extraligy, dále bojoval v prvoligovém Šumperku nebo v Přerově. Krátce se mihl i v Horácké Slavii Třebíč. Jak již bylo ale řečeno, většinu extraligové kariéry strávil v domovském Zlíně, v něm odchytal všech 233 zápasů v nejvyšší soutěži.

Dvakrát si v týmů Beranů užil finálové série. Nejprve v sezóně 2012/2013 získal stříbrné medaile, když v neskutečně napínavé bitvě sedmého finále jeho mužstvo prohrálo doma s Plzní po prodloužení. V něm se trefil v 97. minutě Martin Straka. O rok později si spravil chuť a slavil zisk mistrovské trofeje. Paradoxně to bylo proti Kometě, která v téže sezóně vyřadila v semifinálovém dramatu Spartu 4:3 na zápasy. Brňané tehdy prohráli 1:4 na zápasy a Kašík mohl společně s Petrem Holíkem a Bedřichem Köhlerem slavit. Mimochodem tato trojice se znovu potká v jednom dresu, tentokrát v Kometě.

Kašík zažil proti Kometě ještě jednu velkou play-off bitvu. V ročníku 2014/2015 bojovaly oba týmy o postup do semifinále. V něm Brňané uspěli výsledkem 4:3 na zápasy, v posledním střetnutí v Rondu Kometa vyhrála jasně 5:0. Dlouhé roky držel Libor Kašík zlínské naděje na postup do play-off, byl velkou oporou a klíčovým mužem celého PSG. Před letošním ročníkem se však rozhodl zkusit zahraniční cestu. Vybral si jej Amur Chabarovsk hrající KHL. Jenže v něm odchytal jen pár zápasů a vrátil se blíž k domovu. Nově zakotvil v Kometě, v níž v úterý podepsal kontrakt.

Libor Kašík v novém brněnském působišti. Foto: Jiří Grulich.