Hlavně zlepšit disciplínu, nabádá Libor Hájek po vysoké prohře s Finskem

Hlavně zlepšit disciplínu, nabádá Libor Hájek po vysoké prohře s Finskem
 

B r n o / Z u g – Reprezentační osmnáctka neprožila zrovna nejlepší vstup do mistrovství světa stejných věkových kategorií. Tým kouče Jakuba Petra pykal především díky nedisciplinovanosti, na své konto si připsal český výběr hned patnáct menších trestů. Seveřané nekompromisně využili pět přesilovek a celkově vyhráli 6:1. O jediný gól České republiky se postaral brněnský mladík Libor Hájek.

 

Nevydařený vstup do šampionátu prožili čeští hokejisté, kteří na úvod prohráli vysoko s Finskem 6:1. Jediným střelcem Česka byl obránce Komety Libor Hájek. „Dostali jsme facku. Neměli jsme ani potřebné štěstí, které se otočilo proti nám. Občas se takové zápasy v hokeji stávají. Je třeba to hodit za hlavu a soustředit se na další utkání, která nás čekají,“ říká Hájek, jenž letos nastoupil ke čtyřiadvaceti extraligovým zápasům.

Jak již bylo řečeno, o duelu rozhodla špatná disciplína českého výběru, což si sedmnáctiletý hokejista moc dobře uvědomuje. „Z naší strany to nebylo vůbec dobré, všechno to byly fauly. Ještě jsme si říkali, že se musíme vyhnout zbytečným zákrokům, jenže se tak nestalo. Za příklad bych uvedl v našem útočném pásmu strčenou hokejka soupeři mezi nohy. Těmto věcem se musíme pro příště vyvarovat,“ upozorňuje kmenový hráč Komety, který je na turnaji spolu se svými spoluhráči z juniorky Janem Dufkem a Filipem Dvořákem. Z dřívějšího působení se z Brna velmi dobře zná s Radkem Koblížkem a Jakubem Zbořilem.

Libor Hájek se stal jediným střelcem národního týmu, o asistence se postarali ex-brněnští Koblížek se Zbořilem. „Je to pěkné, že se mi podařilo vstřelit branku, byla navíc na 1:1, což byl ještě dobrý výsledek, který by byl hratelný. Jenže místo toho nám tam napadaly branky v přesilovkách a bylo hotovo. Takže můj gól nemá až tak velký význam. Utkání musíme hodit za hlavu, už se prostě stalo, teď je třeba se soustředit na aktuálního soupeře, která nás čeká,“ přemýšlí nad duelem s Lotyšskem Libor Hájek.

Jak na pátečního soupeře vyzrát? „Nečeká nás nic snadného, určitě to budou dobří a šikovní hokejisté. Je jasné, že se musíme vyvarovat faulům, jít do toho utkání naplno a prostě po všech stránkách zabrat,“ dodává mladý český hokejista. Samozřejmě držíme českému výběru na mistrovství světa palce.

Utkání českého týmu můžete sledovat na serveru onlajny.com.

Česko - Lotyšsko od 15:45

 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál