Hlavní stavební kámem postupující osmnáctky na MS. Brněnský gólman Lukáš Dostál!

Hlavní stavební kámem postupující osmnáctky na MS. Brněnský gólman Lukáš Dostál!
 

B r n o – Třiatřicet těžkých zákroků, neskutečný výkon a držák národního týmu v klíčových momentech čtvrtečního zápasu mistrovství světa kategorie U18. Juniorský brankář Komety Lukáš Dostál se spolu s dalšími čtyřmi komeťáky postarali o velké překvapení, když po perfektním týmovém výkonu postoupili přes favorizovanou Kanadu. V sobotu je od 16:30 čeká boj o finále, tentokrát s neméně silným výběrem USA. Zápas bude vysílat stanice ČT2.

 

Lukáši, byť vám úplně nevyšla základní skupina, nemusí vás to až tak mrzet, protože jste zvládli jeden z nejdůležitějších zápasů šampionátu. Jak si užíváte postup přes silnou Kanadu?
To je pravda, zákládní skupina nám nevyšla dle představ, ale v zápasech se objevovaly prvky, které chceme hrát. Sešlo se to tak, že jsme si zajistili postup díky zápasu s Francii, i když to ze začátku nebylo vůbec lehké.

V čem to bylo nejtěžší, honilo se vám to hodně v hlavách? Nebo jste přemýšleli pouze o čtvrtfinálovém zápase?
Šlo především o psychiku a jsem rád, že jsme to zvládli. Do čtvrtfinále jsme dostali favorizovanou Kanadu, která to ukázala i ve skupině, protože jasně vyhrála všechny zápasy. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání a šli jsme do zápasu s pokorou. Hráli jsme výborně z obrany a Kanadu jsme nachytali na jejich velkém sebevědomí, protože nás dost napadali a my si díky tomu tvořili šance, ze kterých pramenil gól v první třetině. Kanada se začala zvedat a dostávala nás pod tlak, ale kluci odvedli výbornou práci, blokovaly střely a všichni makali pro tým. Je to neuvěřitelné a jsem moc šťastný, protože porazit Kanadu se nestává každý den. Teď se musíme soustředit na Američany, který budou hrát stejný styl hokeje.

Jaké máte ohlasy od fanoušků, nebo třeba rodičů na tento zápas z České republiky?
Osobně mi psalo pár lidí a gratulovalo. Kluci tady mají rodiče a já taky, takže nám popřáli. Na dálku bych všem chtěl poděkovat.

Lukáš Dostál letos nastoupil do několika soutěží, za Kometu se objevil i v Lize mistrů. Foto: Ivo Dostál.

Co čekat od vašeho sobotního soupeře, neméně silných Američanů?
Čekáme stejný zápas jako proti Kanadě. Musíme jít do toho s pokorou a každý se musí soustředit na svůj výkon. Musíme šlapat pro tým, protože jedině tak můžeme porazit Ameriku, která tady hraje také výborný turnaj. Když budeme plnit věci, které umíme a hrajeme, tak máme šanci uspět, ale bude to velice těžké.

Jaké prostředí panuje v Rusku? Měli jste čas si projít město a okolí kolem stadionu?
Určitě měli. Arény v Čeljabinsku a v Magnitogorsku jsou krásné. Je o nás dobře postaráno, nic nám nechybí. Rusko je jiné, ale není to tady špatné.

V týmu máte kolem sebe mnoho kamarádů z Komety. Je fajn, že jste takhle pospolu?
Je to super, ale všichni držíme spolu a máme v týmu výbornou partu, kterou se pak snažíme přenášet i na led a v tom je největší síla našeho týmu.

Kapitánem je Libor Zábranský mladší, umí si v kabině pořádně dupnout, když je třeba?
Z pozice kapitána nám vždy něco řekne, ale jak jsem řekl, máme výbornou partu, která drží při sobě a všichni víme, o co hrajeme. Snažíme se pomáhat a povzbuzovat se navzájem. Je to opravdu super.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál