.

Kádr Komety pro extraligu nabývá reálných kontur

Kádr Komety pro extraligu nabývá reálných kontur
 

Brno - V minulém týdnu se kádr Komety rozšířil o řadu nových jmen, nyní přichází i opačný posun - z původní sestavy odchází řada hráčů do jiných klubů. Kádr extraligového nováčka tak doznává pozvolna finální podoby, další změny budou spíše kosmetické. Podrobnosti naleznete uvnitř článku.

 

Z týmu, který skončil před branami baráže, zůstala jeho osa. Gólman Hylák, obránci Houdek, Kántor, Koma, Zubíček, Křetínský a Kempný a útočníci Pucher, Brabenec, Dlouhý, Vondráček, Korhoň a Klimt. K nim se přidávají jména již známých posil - brankář Trvaj, obránci Krstev s Mojžíšem a útočníci Selingr, Erat, Procházka, Meidl, Jaroslav Svoboda a Dopita.

Z hráčů, jejichž smlouvy převzala Kometa spolu s licencí, nebudou v Brně působit obránci Štach a Rýgl (druhý jmenovaný projevil přání vrátit se do Liberce). Zbytek původního týmu pak zamířil jinam. O působení gólmana Horčičky se jedná. "Hledáme pro něj hostování, abychom si ho v případě potřeby mohli stáhnout zpět," uvedl k tomu sportovní manažer Komety Jaroslav Medlík. Podobná možnost je i u drtivé většiny dalších odchozích hráčů. Výjimkou je útočník Liščák, který měl smlouvu do konce sezony a v Brně pokračovat nebude, další forvard Padělek, jehož konec v Kometě byl již avizován, Milan Kostourek, který si hledá angažmá, Petr Polodna a kapitán Barus - ten svůj konec v Kometě také již avizoval.

Pětice hráčů zamířila na hostování do Olomouce - jedná se o obránce Lhotského, Mikela a útočníky Černého, Haluzu a Zábranského. Ve Znojmě pak bude působit obránce Protivný a útočníci Sedlák, Staněk a Sojčík. Nejistá je situace u Jiřího Davida, kterému v Brně skončila smlouva a rozhoduje se, zda bude působit ve Znojmě, působiště si hledá i další bek Morava. U všech zmíněných platí, že (v případě hostování v jiných klubech) může Kometa kdykoliv využít jejich služeb.

Ohledně dalšího posilování je situace tedy jasná. "Máme dvanáct útočníků a osm beků, hledáme ještě jednoho centra", shrnul situaci Medlík. "Když uvážíme, kolik kvalitních hráčů máme na hostování, není třeba tu držet pět pětek," upřesnil šéf klubu Zábranský. Ten se vyjádřil i k faktu, že čerstvá posila Angel Krstev odcestuje na světový šampionát. "Je to určitě pro klub dobře," pochvaluje si. "Hlavně ať je tam úspěšný a nezraní se."

Příprava startuje co nevidět, Brno zatím ovšem neví, kde bude domácí zápasy v létě hrát. "Jednáme s Blanskem, Prostějovem, Břeclaví, Hodonínem a Znojmem," vysvětluje šéf klubu. "Jsou to jediné naše možnosti, pozitivní na tom je, že budeme klub propagovat v celém jihomoravském kraji, což se shoduje s naší vizí," komentuje na závěr celou situaci Zábranský.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál