Kometa je srdcovka, vracím se domů, říká brankář Marek Čiliak

B r n o – Ta zpráva ve čtvrtek potěšila celou komeťáckou rodinu. Marek Čiliak se vrací ze Slovanu Bratislava do Brna! Zkušený gólman se zpátky pod Špilberk přesune na konci pracovního týdne, od toho následujícího jej čekají společné tréninky s A-týmem. „Hrozně se těším na fanoušky, na lidi kolem Komety, na kluky z kabiny,“ hlásí po návratu dvojnásobný extraligový šampion s Kometou v exkluzivním rozhovoru pro naše stránky.

Marku, co rozhodlo o vašem návratu do Komety?
Že se vracím domů. Kometa je má srdcovka, to je jasné. Měl jsem více nabídek, chtěli mě i přeplatit, ale nakonec jsme se rozhodli s rodinou, že budu chytat doma. Hrozně se těším na fanoušky, na lidi kolem Komety, na kluky z kabiny. Pořád jsme byli v kontaktu.

Hlídali vám spoluhráči místo v kabině?
Mluvil jsem s panem Železným (vedoucí mužstva). Budu mít svoje místo, připravil mi ho (úsměv).

Kdy se přesunete do Brna?
Teď večer se jdu podívat ještě na Slovan, rozloučit se s klukama, vyspím se a ráno vyrazím do Brna.

Sledoval jste Kometu, jak se jí v aktuální sezóně daří?
Určitě, i na některé zápasy jsem chodil. Byl jsem v Brně poměrně často.

Vaše staronové spoluhráče čeká v pátek utkání na plzeňském ledě. Do dějiště utkání se již přesunuli. Co byste jim popřál?
Rozmýšlel jsem, že bych přijel za nimi podívat se na zápas, ale mám toho hodně. Musím se zabalit, v Brně pak zase věci vybalit. Budu mít dost zařizování. Na utkání se budu dívat v televizi.

Přicházíte v době, kdy českou extraligu čeká reprezentační přestávka. Bude to pro vás výhoda?
Rozhodně. Domluvil jsem se i s trenérem brankářů slovenské reprezentace Jánem Lašákem. Je pro mě lepší připravovat se v Brně, potrénuju a nachystám se na zbytek sezóny. Reprezentaci jsem pro tentokrát odmítl. Je lepší, když budu aktuálně s klukama v Kometě.

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál