Kometa se stává účastníkem EUROPEAN TROPHY pro rok 2011!

Kometa se stává účastníkem EUROPEAN TROPHY pro rok 2011!
 

B r n o – Na hokejový tým z města pod hradem Špilberkem čeká před začátkem sezóny velice solidní zápasová prověrka. V rámci turnaje o Evropskou Trofej odehraje Kometa osm zajímavých střetnutí. Brno bylo zařazeno do Jižní divize tohoto turnaje a jeho soupeři se kromě tří českých týmů (Liberec, Pardubice, Č. Budějovice) stane hlavně pět celků zpoza českých hranic. A nejedná se o žádné malé kluby. Kometa se postupně utká s Linköpingem, HV71 (Jönköping), Mannheimem, Salzburkem a Jokeritem Helsinky!

 

Herní plán European Trophy 2011

Týmy jsou na turnaji rozděleny do čtyř skupin po 6 týmech – Jižní divize, Západní divize, Východní divize, Severní divize. Týmy jednotlivých divizí se střetnou každý s každým jednou (pět zápasů) a jeden zápas odehrají se soupeřem z ostatních tří divizí (tři zápasy), celkem tedy osm zápasů. Základní sezóna se bude hrát 11. srpna až 4. září.

Západní divizeSeverní divize
Färjestads BKFrölundaEisbären Berlin DjurgardenLuleaSparta Praha
SalzburgTPSTappara Slavia PrahaHIFKJokerit
Jižní divizeVýchodní divize
HV 71LinköpingKometa Brno KärpätKalPaHC Mountfield
PardubiceLiberecMannheim PlzeňVídeňSlovan Bratislava

Finále European Trophy 2011 – Red Bulls Salute

Nejlepší dva týmy z každé skupiny (celkem 8 týmů) postupují do finále tzv. „Red Bulls Salute“, které se odehraje v Salzburgu 16. - 18. prosince.

Red Bull Salzburg jako hostitelský klub má garanci postupu do finále. Pokud se Red Bull Salzburg nekvalifikuje do finále standardní sportovní cestou, nahradí nejhůře umístěný druhý tým ze základních skupin.

Finále se odehraje formou čtvrtfinále, semifinále a finále. Každý tým odehraje tři utkání ve třech dnech o umístění 1. – 8. místo.

Utkání Komety na European Trophy 2011

HC Kometa Brno odehraje v základní fázi turnaje 8 utkání
kdykdo s kýmstadion (kapacita)
sobota 13. srpna 2011Kometa – Linköpings Hockey Clubhala Rondo, Brno (7.200)
neděle 14. srpna 2011Kometa – HV 71hala Rondo (7.200)
úterý 16. srpna 2011Liberec – KometaTipsport arena (7.500)
pátek 19. srpna 2011Adler Mannheim – KometaBude se hrát v Innsbrucku
(Tiroler Wasserkraft Arena, 3.130)
neděle 21. srpna 2011EC Red Bull Salzburg – KometaEisarena Salzburg (3.200)
sobota 27. srpna 2011Pardubice – KometaČEZ Arena, Pardubice (10.194)
neděle 28. srpna 2011Kometa – Jokerit Heslinkyhala Rondo, Brno (7.200)
sobota 3. září 2011Kometa – HC Mountfieldhala Rondo, Brno (7.200)
Představení zahraničních soupeřů
Linköpings Hockey Club je ve Švédsku znám hlavně pod zkratkou LHC. Byl založen v roce 1976 a do Elitserien poprvé nakouknul v sezóně 1999/2000. Od té doby se tým současně vedený trenérem Hansem Särkijärvim probojoval osmkrát do play-off. Na švédský titul však v Linköpingu čekají marně, i když byl tým dvakrát ve finále. V roce 2007 Lvi podlehli hokejovému klubu Modo a o rok později jim zlaté medaile vyfoukl HV71. Ve skončeném ročníku byl tým s Janem Hlaváčem a Jaroslavem Hlinkou pátý. V klubu, kde byl tři roky hlavním trenérem Slavomír Lener, dělá kapitána švédský mazák Magnus Johansson. Sedmatřicetiletý obránce odehrál sedm světových šampionátů a získal čtyři medaile.
Brankáři: Brage, Norrena, Engstrand • obránci: Andersson, Akerman, Bäckman, Dahlbeck, Johansson M., Lorentzon, Persson R., Hultström, Hävelid • útočníci: Karlsson S., Ottosson, Söderberg, Petterström, Olsson, Holmqvist M., Figren, Molinder, Hlaváč, Lindhagen, Laumann Ylven, Arlbrandt, Hakanson, Hlinka, Jämtin.
HV 71 je druhým švédským klubem z Elitserien, který se představí v brněnské hale Rondo. Tým z města Jönköping má v zemi Tre Kronor velký zvuk. Vždyť v posledních deseti letech vyhrál pětkrát základní část a třikrát se radoval ze zisku konečného mistrovského titulu! Svěřenci trenéra Ulfa Dahléna se naposledy radovali z trofeje pro vítěze play-off vloni. Kapitánem HV 71 je pětatřicetiletý centr Johan Davidsson. Držitel stříbrné medaile z pražského šampionátu v roce 2004 působí v místě svého narození s přestávkami již neuvěřitelných 15 let! V klubu také působí český útočník Kamil Piroš.
Brankáři: Larsson Dan., Gunnarsson Jon., Andersson A. • obránci: Almqvist, Luoma, Fantenberg, Grillfors, Karlsson Matt., Williamsson, Rahimi, Trygg • útočníci: Thörnberg J., Sundh, Falk, Fasth J., Linnander, Bremberg, Piroš, Voutilainen, Davidsson, Lindström J., Ledin.
Německý klub Adler Mannheim byla založen už v letech 1911/1912. Při nadcházejícím stém výročí trvání klubu by si mannheimští orli určitě přáli rozšířit svoji bilanci šesti prvenství a šesti stříber z německé hokejové ligy. Pokud si stále říkáte, že vám ten název něco říká, nejste daleko od pravdy. Mannheim byl vloni druhým pořadatelským městem mistrovství světa a v SAP Areně tehdy našla svůj domov pro základní skupiny také česká reprezentace, která později v Kolíně vybojovala zlato. Na soupisce Orlů se objevuje pár jmen známých z NHL. Jedná se o MacDonalda, Dimitrakose, Brathwaiteho a Reinprechta. Stejný počet hráčů si také pod trenérem Kruppem zahrál na slovenském mistrovství světa za německou reprezentaci.
Brankáři: Lang, Brathwaite, Brückmann • obránci: Periard, Cespiva, Butenschön, Bittner, Pollock, Dietrich, Mapes, Reul, Goc, Scalzo • útočníci: Klinge, MacDonald, King, Dimitrakos, Glumac, Kink, Ritter, Moosberger, Mauer, Reinprecht, Seidenberg, Methot, Plachta, Arendt, Papineau, El-Sayed.
Rakouský hokejový klub Reb Bull Salzburg byl založen v roce 1977 a jako EC Salzburg. Své současné jméno nese teprve od roku 2000. Ve městě rodiště Wolfganga Amadea Mozarta se klubu dlouho nedařilo udržet se v nejvyšší lize. Až v roce 2004 se po šestnácti letech vrátil do Bundesligy. V roce 2006/2007 přišla první zlomová sezóna, kdy se Red Bullu povedlo poprvé vyhrát titul. Velkou zásluhu na tom měl trenér Hardy Nilsson a také kanadští hráči, kteří byli s útulnou arénou pro 3200 vždy spjati. Stopa ze země hokejové kolébky je v klubu patrná i dnes, protože kromě kanadského trenéra Pierra Pagého (u týmu doposud 4 sezóny) je na soupisce dalších sedm Kanaďanů. V sezoně 2009/10 slavil tým pod vedením kanadského kouče hned tři tituly. První byl z turnaje Red Bulls Salute, druhý z Kontinentálního Poháru a nejlepší sezónu završil celkově druhý zisk rakouského titulu. Třetí primát v Erste Bank lize ledního hokeje přišel v právě skončené sezóně.
Brankář: Höneckl • obránci: Heshka, Holmberg, Lakos, Lynch, Mühlstein, Pallestrang, Reitz, Tratting, Welser • útočníci: Abid, Aubin B., Bois, Duncan, Erlich, Heinrich, Hofer, Kristler, Latusa, Maier, Puschnik, Pöck, Raffl, Regier, Schiechl, St. Pierre.
Jokerit Helsinky je hokejový klub z hlavního města Finska a hraje tamní nejvyšší hokejovou soutěž SM Liiga. Ve své čtyřiačtyřicetileté kariéře klubem prošly hvězdy světového hokeje. Zmínit můžeme Nikolaje Makarova, Otakara Janeckého, Teemu Selänneho a samozřejmě největší hvězdou je odchovanec Jari Kurri. Klub z hlavního města dosáhl hned na šest mistrovských titulů (naposledy v roce 2002) a stejný počet stříber. Klubu ze země tisíců jezer dělá kapitána obránce Ossi Väänänen, který se společně s Petteri Nokelainenem a Janne Lahtim účastnili slovenského světového šampionátu. Žolíkům z Helsinek chvíli dělal hlavního trenéra v současnosti dobře známý trenér slovenské reprezentace Glen Hanlon. Místo po něm přebral Erkka Westerlund. V sezóně 2010/11 skončil Jokerit na celkovém sedmém místě.
Brankáři: Kautto, Lašák, Tuohimaa, Järvinen • obránci: Dehner, Väänänen, Niemi A.-J., Forrest, Mälkiä, Eronen, Kivistö, Ölander, Manelius • útočníci: Pulkkinen Teemu, Pirnes, Mäki, Koivisto, Ben-Amor, Hämäläinen, Helenius, Hentunen, Rita, Nokelainen, Saarinen, Eaves, Kerälä, Lahti J., Pihlman, Juutilainen, Pallassalo, Vauhkonen, Heino, Pitkänen, Tervonen, Pulkkinen Tony, Ruuttu.

Jak se hrálo vloni?

Před minulou sezónou se turnaje European Trophy účastnilo 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Jediným českým zástupcem byla pražská Sparta, která sice obsadila čtvrtou příčku Hlavní divize, jenže závěrečného turnaje Red Bulls Salute se nezúčastnila, protože ji jako nejhoršího z osmi postupujících týmů nahradil pořádající celek EC Red Bull Salzburk.

Závěrečný turnaj v malebném rakouském městě vyhrál německý celek Eisbären Berlin, jenž ve finále přehrál švédský tým HV 71 poměrem 5:3. Ledoví medvědi z Berlína tedy budou letos obhajovat.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál