Kometa vítá navrátilce ze zámoří. Přichází útočník Václav Karabáček

B r n o – Dvaadvacetiletý Václav Karabáček hlásí po pěti letech návrat do České republiky, konkrétně do Brna. Šikovný útočník patří ke stříbrné partě české osmnáctky, která v roce 2014 získala po dlouhé době první a zatím poslední medaili z juniorského šampionátu. Nyní Karabáček poprvé v kariéře okusí českou nejvyšší soutěž, a to v dresu Komety.

V pondělí v dopoledních hodinách podepsal Václav Karabáček s brněnským klubem smlouvu a ihned se připojil k týmu, se kterým absolvuje první trénink. „Je to mladý hráč a obrovský talent. Zároveň pravák, kterého jsme hledali na trhu. Očekávám, že svůj talent v Kometě ukáže, a že bude hodně platný v přesilovkách a ve zrychlení naší hry," říká na adresu čerstvé posily majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

„V Americe jsem ukončil smlouvu a s Kometou jsem byl v kontaktu už dřív. Chtěl jsem do Brna jít, byl jsem tady i na testech, takže jsem rád, že se to podařilo dotáhnout. Kometa je kvalitní klub, vyhrál dvakrát v řadě titul. Chci pracovat každý den naplno a pomoct klubu k dalším úspěchům," přeje si nová útočná posila modrobílého celku.

Charakteristika Václava Karabáčka

V poslední letech nebyl Karabáček tolik na očích, ale patří k úspěšné mládežnické partě, která sbírala na mezinárodním poli velké úspěchy. V sezóně 2011/2012 byl v extralize mladšího dorostu dokonce nejlepším střelcem. V dresu svých Letňan nasázel 61 branek a zároveň se stal nejproduktivnějším hráčem se 104 body. Z Prahy si to pravé křídlo namířilo na zkušenou do hokejové akademie v rakouském Salcburku.

Poté se však 180 centimetrů vysoký útočník přesunul na dlouhých pět let do zámoří, kde jej na 49. místě draftovalo Buffalo. Karabáček působil v kanadských a amerických juniorských soutěžích, do zápasu NHL však zatím nezasáhl. Jeho poslední štací byl tým Cincinnati Cyclones (ECHL), kde odehrál v loňském ročníku 28 zápasů.

Od juniorských let je také součástí národního týmu. V roce 2013 odehrál memoriál Ivana Hlinky, kde jeho tým bral bronzové medaile. Prakticky ta stejná parta si pro další velký úspěch došla o rok později. V roce 2014 získal Karabáček s kategorií U18 stříbrné medaile na MS ve Finsku, což je doposud poslední cenný kov pro český hokej ze světových šampionátů. Letos dvaadvacetiletý hokejista absolvoval například kemp v Přerově, kterého se mimo jiné zúčastnili další hráči Komety - Radim Zohorna a Jan Štencel. Je tak v širším výběru nového kouče reprezentace Miloše Říhy.

Statistiky Václava Karabáčka

Dnes v 18:30 | Jun.