Kometa zbrojí dál, do svých řad ulovila reprezentačního útočníka Martina Zaťoviče!

B r n o – Ondřej Němec, Marek Kvapil, Martin Erat a nyní Martin Zaťovič. Do Komety přichází další zkušený hráč, který má za sebou působení v KHL a také v reprezentaci. Rodák z Přerova má bohaté zkušenosti i z české soutěže, v extralize odehrál přes 300 zápasů, většinu v dresu Karlových Varů. V Energii získal v sezóně 2008/2009 extraligový titul a byl u toho i s Ondřejem Němcem, jeho opětovným spoluhráčem.

Martin Zaťovič začínal s hokejem v Přerově, kde prošel mládežnickými kategoriemi. Poté se přesunul do Karlových Varů a právě v tomto týmu odehrál většinu své kariéry. Ve dvou případech se mohl radovat z medailí. Nejprve v sezóně 2007/2008 vybojoval stříbro a rok později byl u největšího úspěchu karlovarského klubu. V obou případech u toho byl s Ondřejem Němcem.

„Jednání probíhalo delší dobu, nebyli jsme ve hře jen my, z toho důvodu jsem rád, že se Martin i po našem rozhovoru rozhodl spojit budoucnost s Kometou na delší dobu. Typologicky se nám hodí do koncepce a věřím, že společně s celým týmem bude bavit diváky," říká majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Šikovný útočník prošel také první a druhou ligou, krátce se mihl v Mostě, v Sokolově, v Kadani nebo ve svém rodném Přerově. Vždy to však byly krátké anabáze, neboť jeho místo bylo v extralize.

Ve svých posledních dvou sezónách dělal v lázeňském městě dokonce kapitána, ale od ročníku 2014/2015 se rozhodl odejít z tuzemské soutěže a okusit ruský chlebíček. V Kontinentální hokejové lize odehrál v dresu Lada Togliatti celkem 114 zápasů a připsal si 20 gólů a 21 asistencí. Po dvou letech se rozhodl vrátit do České republiky a za svůj nový klub si vybral brněnskou Kometu.

„Sedli jsme si s panem Zábranským, jeho vize se mi líbila. V kádru jsou super hráči, vytvořil se skvělý tým. S manželkou jsme se domluvili, že se po dvou letech vrátíme do České republiky, máme malou dceru, navíc žiju v Přerově, takže to budu mít domů blízko," říká po svém příchodu Martin Zaťovič.

Rozhovor s Martinem Zaťovičem připravujeme!

Statistiky Martina Zaťoviče

Dnes v 18:30 | Jun.