Návrat do Komety si užívám, hlásí dvoustovkář Tomáš Vondráček

B r n o – Krátce před vánočními svátky se Tomáš Vondráček vrátil zpátky do Komety, kde strávil většinu své extraligové kariéry. Zatím odehrál dva zápasy, oba po boku kapitána Leoše Čermáka a Martina Dočekala. Jak také jinak, tato trojice už spolu ledacos odehrála. Vondráček navíc odehrál ve středečním duelu svůj jubilejní 200. duel v brněnském dresu.

V Kometě zažil největší úspěchy své kariéry, má kompletní sbírku medailí, navíc odehrál v brněnském dresu přesně dvě stovky zápasů. Stalo se tak v Olomouci, kde Brňané vyhráli po prodloužení. „Z návratu jsem nadšený, skoro nic se tady nezměnilo. Je to pořád stejné, za což jsem moc rád. Sedím na místě, na kterém jsem byl před dvěma lety. Krom pár kluků a nových cizinců jsem tady samozřejmě všechny znal," říká o svém návratu Tomáš Vondráček.

Sezónu začínal v Pardubicích, kterým se prakticky od úvodu vůbec nedaří a krčí se na posledním místě extraligového pelotonu. „Bylo to těžké období, přišlo mnoho změn, ať už na postu trenérů nebo hráčském. Poslední dobou jsme hodně trénovali, bylo to psychicky náročné. Také jsme trávili mnoho času na stadionu. Ticho v kabině, špatná atmosféra, zkrátka se vůbec nedařilo. Už bych to nechtěl nikdy zažít," vrací se k předchozímu působišti.

V Brně hraje Vondráček ve třetí formaci po boku zkušeného Leoše Čermáka a Martina Dočekala. Tato trojice třebíčských rodáků společně už něco odehrála, takže není příliš velkým překvapením, že se tato těžkotonážní parta bojovníků dala znovu dohromady. „Už jste se mě na to ptal vloni, můžete si stáhnout odpověď z minula (smích). Ne, samozřejmě jsem rád, že jsme zase spolu. Známe se dlouho, o to víc je ta souhra lepší.

Tomáš Vondráček si návrat do brněnského dresu užívá. Foto: Michal Eger.

Vyhlášený bojovník prozatím odehrál duely s Plzní a Olomoucí. Jak je hodnotí? „Odehráli jsme dobré zápasy. Po dlouhé době jsem zažil pocit vítězství, mohl jsem se radovat a byl nadšený. Věřím, že v tom budeme takto pokračovat," přeje si Vondráček. Kometa letos s Mladou Boleslaví nebodovala, má tak svému soupeři rozhodně co oplácet. „S Pardubicemi jsme měli úplně stejnou bilanci. Boleslavští se po změnách trenérů zvedají, budou nepříjemným soupeřem. Byli tabulkově dole, ale už se začínají zlepšovat a čeká nás určitě těžký a nevyzpytatelný soupeř."

Zatímco sváteční pohoda je stále v plném proudu, hokejisté musí být stále v pohotovostním režimu. Zápasy se hrají jako na běžícím pásu a času na odpočinek mnoho není. „Moc volna jsem neměl, ale to mi nevadí. Měl jsem hodně zařizování ohledně bydlení. Potřeboval jsem si zajet do Pardubic zabalit věci, volno bylo jen 24. prosince, o den později už byl trénink. Zatím bydlím na hotelu a hledám si v Brně nějaké bydlení," dodává Tomáš Vondráček.

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál