Podepsáno. Obranu Komety posiluje americký obránce Nicholas Schaus

B r n o – Do Komety v rámci reprezentační přestávky přichází americký obránce Nicholas Schaus, na kterého si fanoušci jistě vzpomenou z předloňské sezóny 2016/2017, kdy oblékal dres pardubického Dynama a byl v něm velmi produktivním hráčem. Extraliga tak pro něj není novinkou, vrací se do ní z působení ve Slovanu Bratislava. V KHL hrál také v Magnitogorsku a Kunlunu. Nyní zakotví v Kometě.

Nicholas Schaus se poprvé objeví na společném týmovém tréninku ve čtvrtek dopoledne. Ve středu však podepsal kontrakt a postupně se zabydluje v kabině brněnského týmu. „Očekáváme od něj zvýšení produktivity a naší ofenzivní síly. Své kvality prokázal už v Pardubicích, kde byl nejlepší v kanadském bodování celého týmu. Navíc je to pravák, kterého jsme potřebovali," říká po jeho příchodu vedoucí sportovního úseku Jaroslav Medlík.

Hokejový světoběžník pochází z amerického Buffala, kde s hokejem začínal. Mnoho let strávil v nižších juniorských soutěžích, nejvíc utkání odehrál v AHL, v dresu Worcester Sharks. Do Evropy se přesunul v sezóně 2013/2014, v níž oblékal dres norského Stavangeru, mimochodem letošního účastníka Ligy mistrů. Na severu zanechal dvaatřicetiletý zadák velmi solidní stopu, za 52 zápasů si připsal 15 gólů a 34 asistencí. A hlavně, získal mistrovský titul, který je doposud jediný v jeho kariéře.

Nicholas Schaus odehrál proti Kometě několik zápasů v dresu Pardubic. Letos v létě přípravu v dresu Slovanu Bratislava. Foto: Michal Eger.

Přes německý Wolfsburg a rakouský Innsbruck se dostal do české extraligy, ve které nastupoval v dresu Pardubic. Za dvaašedesát zápasů si připsal 9 branek a 37 asistencí. Překvapením jistě je, že se tento pravák stal zároveň nejproduktivnějším hráčem celého týmu, útočník Petr Sýkora byl až na druhém místě. Následující ročník působil v KHL, vyzkoušel si dres ruského Magnitogorsku a také exotického čínského Kunlunu. Letošní rok trávil ve Slovanu Bratislava. Kontrakt však byl ukončen a americký obránce se rozhodl vrátit do české nejvyšší soutěže, kde o něj projevila zájem Kometa.

Profil

Místo narození:
Orchard Park (USA)

První hokejový klub:
Buffalo Saints (USA).

První start v extralize:
2016/2017, 1. kolo, 9. září 2016: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1.

První vstřelená branka v extralize:
2016/2017, 7. kolo, 27. září 2016: Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 5:6 v prodl.

Úspěchy a ocenění:
2006/2007: nejlepší obránce USHL (Omaha Lancers)
2006/2007: nejproduktivnější obránce USHL (Omaha Lancers)
2013/2014: vítěz Kontinentálního poháru (Stavanger Oilers)
2013/2014: mistr Norska (Stavanger Oilers)
2013/2014: nejužitečnější hráč play off (Stavanger Oilers)

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno