Prohlášení představenstva Kometa Group a.s

B r n o - Český národ je ve sportu především národem hokejovým. I při neporovnatelně menší mládežnické základně a počtu vrcholových hráčů dává lekce z hokejového umění ostatním hokejovým velmocím. Letos to český národní tým ve Vídni znovu potvrdil ziskem titulu mistra světa. Níže přikládáme prohlášení představenstva Kometa Group a.s

Vážení sportovní přátelé,

Brněnský lední hokej, v minulosti líheň hokejových talentů a stabilní „dodavatel“ hvězd reprezentace, spí již delší dobu spánkem „ŠÍPKOVÉ RŮŽENKY“. Společně jsme proto - Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje, Libor Zábranský, bývalý hokejový reprezentant a Egbert Zündorf, ekonomický náměstek a.s. Veletrhy Brno – došli k přesvědčení, že je třeba brněnský hokej znovu probudit k životu. Je naším cílem, aby se brněnský hokej dostal opět na výsluní, aby sportovní talenty, které Brno a jeho region vychová, nemusely odcházet „za chlebem“ do jiných klubů, aby brněnský hokejový patriot a „fajnšmekr“ mohl vrcholový hokej „svého“ klubu vychutnat v neopakovatelné atmosféře přímo na stadionu. Jediná cesta vede přes návrat KOMETY do extraligy.

Tohoto cíle však nemůžeme dosáhnout sami. Základy a předpoklady už byly vytvořeny zejména vyjasněním majetkových vztahů. K vedení agendy nutné pro administrativní chod hokejového klubu velikosti Komety jsme již partnery získali. Bude však třeba ještě řady dalších, kteří se k nám připojí s nabídkou různých forem spolupráce. A je zcela logické, že nám jde především o finanční podporu, jejíž protihodnotou z naší strany budou dohodnuté formy propagace.

Rádi bychom Vás touto cestou oslovili a jako partnera požádali o Vaše zapojení při naplňování našich společných cílů HC KOMETA BRNO. Vycházíme z přesvědčení, že i silný a respektovaný sportovní klub přispívá k posilování prestiže města a regionu i pocitu sounáležitosti jeho obyvatel. A současně, že by podpora těchto vztahů neměla zůstat jen záležitostí úzkého okruhu nadšenců.

Představenstvo Kometa Group a.s.
Pozn. Konečnou podobu rozhovoru s Liborem Zábranským přineseme během týdne.