Radim Zohorna s Janem Štenclem byli nominováni na přípravný kemp reprezentace

Radim Zohorna s Janem Štenclem byli nominováni na přípravný kemp reprezentace
 

B r n o – Čeští reprezentanti zahájí novou sezónu až listopadovým turnajem Karjala proti Švédsku. Ovšem nový trenér národního týmu Miloš Říha nezahálí a vybírá hráče na letní kemp v Přerově, kde je chce vidět v akci a vyzkoušet si je. Kemp se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově a chybět na něm nebudou ani zástupci hokejové Komety. V nominaci jsou útočník Radim Zohorna a obránce Jan Štencel (na snímku).

 

Miloš Říha do nominace zařadil 34 především mladších hokejistů, ale jsou tam i hráči z NHL - Petr Mrázek, Pavel Francouz, David Sklenička, Michal Moravčík, Martin Kaut nebo Martin Nečas. Trenér Říha ve spolupráci s asistentem Robertem Reichlem a koučem gólmanů Zdeňkem Orctem, pozval do Přerova celkem čtyři brankáře, dvanáct obránců a osmnáct útočníků.

„Nominace je něco početnější než obvykle. Při tréninku se budeme soustředit na technicko-taktické prvky, součástí srazu bude i modelové utkání mužstev, která z jeho účastníků sestavíme," připomněl pro hokej.cz hlavní trenér reprezentace.

V uvedeném seznamu nalezneme celkem 12 hráčů, kteří čekají na premiérový start. Konkrétně: Vojtěch Budík, David Ciencala, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Jakub Lauko, Rostislav Marosz, Radovan Pavlík, Jan Štencel, Nicolas Werbik a Radim Zohorna. Chybět v reprezentaci tradičně nebudou ani brněnští kustodi - Petr a Filip Ondráčkovi.

Radim Zohorna poprvé okusí reprezentační dres. Zúčastní se soustředění v Přerově. Foto: Michal Eger.

Nominace na kemp v Přerově (20. – 24. srpna)

Brankáři:
Patrik Bartošák (HC VÍÍTKOVICE RIDERA), Pavel Francouz (Colorado, NHL), Matěj Machovský (HC Sparta Praha), Petr Mrázek (Carolina Hurricanes, NHL).

Obránci:
Vojtěch Budík (HC Dynamo Pardubice), Jakub Galvas (HC Olomouc), Marek Hrbas (HC VÍTKOVICE RIDERA), Lukáš Klok (Slovan Bratislava, KHL), Jan Košťálek, Tomáš Pavelka (oba HC Sparta Praha), David Musil (HC Oceláři Třinec), Michal Moravčík, David Sklenička (oba Montreal, NHL), Jan Štencel (HC Kometa Brno), Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Mountfield HK).

Útočníci:
Martin Kaut (Colorado, NHL), Martin Nečas (Carolina, NHL), Jakub Lev, Daniel Kurovský (oba HC VÍTKOVICE RIDERA), Robert Říčka (HC Sparta Praha), David Cienciala, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (všichni HC Oceláři Třinec), Dominik Lakatoš, Radan Lenc (oba Bílí Tygři Liberec), Pavel Musil, David Šťastný (oba BK Mladá Boleslav), David Stach (HC Škoda Plzeň), Jakub Lauko (Piráti Chomutov), Rostislav Marosz (HC Dynamo Pardubice), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Nicolas Werbik (Aukro Berani Zlín), Radim Zohorna (HC Kometa Brno).

Realizační tým:
Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistent: Robert Reichel.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Manažer: Jan Černý.
Video kouč: Denis Havel.
Lékaři: MUDr. Dušan Singer a MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeuti: Pavel Kolář, Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Masér a kustod: Zdeněk Šmíd
Maséři: Petr Ondráček, Filip Ondráček a Petr Šulan.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál