Reakce HC Kometa Brno na události po utkání se Zlínem

B r n o – HC Kometa Brno obdržel v pondělí 15. září 2014 email od napadených fanoušků Zlína po nedohraném utkání 2. kola Tipsport Extraligy. Přestože jsme o incidentu nebyli informováni oficiální cestou, považujeme za nutné se k celé situaci vyjádřit, neboť špiní dobré jméno brněnského hokejového klubu.

Vedení hokejového klubu Kometa Brno jednání lidí, kteří napadli po nedělním extraligovém zápase fanoušky hokejového klubu PSG Zlín, odsuzuje a zcela se distancuje od jejich chování. Mrzí nás, že k takové situaci došlo a napadeným tito vandalové zapříčinili kromě materiální škody také újmu na psychice. Pevně věříme, že se nejednalo o fanoušky Komety, neboť právě příznivci brněnského klubu byli také napadeni, když pomáhali hostujícím fandům proti vandalům.

K události došlo mimo sportovní halu a také mimo oficiální parkoviště, které má Kometa Brno na ulici Vojtova pronajato pro návštěvníky extraligových zápasů. Parkování je zdarma. Na pořádek zde až do odjezdu posledního vozidla a na bezpečnost v těchto prostorách dohlíží Městská policie.

Jistě pochopíte, že nemůžeme ručit, stejně jako žádný jiný extraligový hokejový klub, za události mimo halu a tyto vyhrazené prostory. V takovém případě musí každý zvolit postup podle zákona a okamžitě zavolat Policii ČR. Ohlásit napadení, sepsat protokol a případně podat trestní oznámení na pachatele. Z doslechu máme informace o tom, že Policie ČR na místě byla, ale napadení toto ohlášení policii neučinili. A na základě policejního protokolu následně měli právo po pachatelích vyžadovat cestou zákona náhradu škody.

To je jediná cesta, jak postupně za součinnosti policie pachatele dopadnout, potrestat a násilí potlačit. Byli bychom rádi, pokud přijedou fanoušci Zlína v budoucnu na hokej do Brna, aby využili při soukromé cestě parkoviště vyhrazené na hokejové zápasy extraligy. A v případě podobných problémů postupovali podle zákona.

Michal Chylík, tiskový mluvčí HC Kometa Brno

Dnes v 17:00 | Muži