S Kometou jsem zažil všechny její tituly, vzpomíná herec Miroslav Donutil

S Kometou jsem zažil všechny její tituly, vzpomíná herec Miroslav Donutil
 

B r n o – Možná si vzpomenete na událost, která potěšila kabinu Komety. Hráči si v loňské sezóně užívali postupu do čtvrtfinále a na hokejisty při návratu do kabiny po skončení zápasu 51. kola základní části Kometa–Chomutov čekalo jedno milé překvapení. K vybojování účasti ve vyřazovacích bojích extraligy jim osobně přišel pogratulovat známý český herec a bavič Miroslav Donutil, který je velkým fanouškem Komety. I v letošní sezóně si velmi vytížený herec udělal čas a přišel se do DRFG Areny podívat a podpořit své oblíbence.

 

Jak často se dostanete na hokej?
Bohužel méně často, než bych si přál. Času je málo, ale snažím se využít každé chvíle, když jsem v Brně. To se teď od listopadu do února přihodí, protože tu budu natáčet seriál Labyrint. Navíc v Divadle Husa na provázku mám představení, takže doufám, že v tomto období najdu skulinku a přijdu se podívat mnohem častěji než dřív. Jste dlouholetým fanouškem Komety, jak dlouho klubu fandíte? Kometě fandím od dětství. To byly časy, kdy se tým jmenoval Rudá hvězda, ZKL, nyní zase Kometa. Je to krásné, fandím od mala.

Máte s Kometou nějaký zážitek, o kterém se dá říct, že je nejsilnější?
Rozhodně všechny tituly.

Vy si je skutečně pamatujete?
No jasně! Znám i silnou generaci hráčů – Danda, Bubník, Potsch, Jiřík, Farda, Nadrchal, Meixner, Mašlaň, celou tuto sestavu znám, nerad bych na někoho zapomněl. Byli jsme kamarádi a dodnes jsme. Dlouho jsme se neviděli, ale známe se dobře. V Brně jsme se setkávali všichni dohromady, ať už to byli fotbalisté, basketbalisté, hokejisté, nebo další sportovci. K tomu herci, malíři, umělci, režiséři. Tenkrát to tak bylo a byla to krásná doba.

Slyšel jsem v jednom z vašich pořadů historku, že jste si sám zahrál hokej. Jak k tomu došlo?
Stalo se to jednou. Bylo to utkání Praha–Brno a my jsme tehdy utvořili výbornou a údernou trojici: Pecha, Polívka, Donutil, která měla bílé hole a černé brýle, protože jsme neuměli bruslit. Tím jsme si stanovili jakousi omluvu za to, že to neumíme. (smích) Vzpomínám si, jak mě osobně hlídal herec Jirka Hrzán. Lehnul si na mě a vlastně jsem se už ani nemusel pohybovat. V brance jsme měli Frantu Kocourka, který neměl hokejku, ale širokou sukni.

Pojďme se podívat na hokejový stadión za Lužánkami. Měl jste své oblíbené, neřku-li pevné místo na tribuně?
Kdepak, to vůbec nešlo. Pořád bylo plno a místa samozřejmě málo. Měl jsem svou partu kamarádů, se kterou jsme chodili do kotle, tam bylo naše místo, a prožívali jsme jako mladí kluci každé utkání. Vzpomínám na to moc rád.

Další část rozhovoru s Miroslavem Donutilem se dočtete v listopadovém čísle Kometa novin, které vychází právě dnes!
Co dalšího v listopadovém čísle Kometa novin najdete? Více ZDE.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál