Třetí ročník Dortiády s Kometou se konal poprvé v KAJOT ARENĚ

Třetí ročník Dortiády s Kometou se konal poprvé v KAJOT ARENĚ
 

B r n o – Tradiční komeťácká akce v netradičním prostředí. Diváci, kteří byli zvyklí na hodnocení a pojídání dortů v Hokejové hale dětí a mládeže na ulici Střední se v sobotu vypravili do KAJOT ARENY, kde se konalo třetí pokračování Dortiády s Kometou. A znova se bylo nač dívat. Do soutěže bylo přihlášeno 51 krásných dortů!

 

Ještě než se prostory KAJOT ARENY otevřely veřejnosti, vybírala nejhezčí dorty odborná porota, v níž po několikáté nechyběl brněnský primátor Roman Onderka, předseda představenstva a prezident společnosti Egbert F. Zündorf, módní návrhářka a jedna ze zakladatelek Nadace Femina Jana Berg, partneři hokejové Komety, nebo novináři. V odborné porotě měli své místo samozřejmě také bývalé hokejové legendy Milan Kokš s Jaromírem Meixnerem, současní trenéři A týmu Zdeněk Venera s Lubomírem Oslizlem nebo hokejisté Vojtěch Němec, Jakub Svoboda a Sasu Hovi.

Roman Onderka

Po hlasování výše zmíněných osobností se slavnostního zahájení akce s fanoušky i dětmi z nejrůznějších dětských domovů a ústavů chopil hlasatel Michal Chylík. Úvodní slovo přidal i brněnský primátor Roman Onderka, jenž se vrátil ke kořenům akce: „Na začátku jsme s Liborem Zábranským vymýšleli nějaký způsob, aby Kometa žila s Brnem ještě trošku jiným životem, než jen hokejem. Dortiáda byla jednou z akcí, se kterou jsme před třemi lety začali. Musím říct, že se osvědčila,“ povídal velký fanda Komety.

„S Kometou celému Brnu ukazujeme, že je potřeba sledovat i spoluobčany, kteří neměli takové štěstí. Nemám na mysli, že nehrají perfektně hokej, ale v životě. Ať mají hendikep zdravotní či jiný, jsou v naší společnosti a je potřeba s nimi komunikovat. Dortiáda to jednoznačně dokazuje a jsem moc rád, že Kometa takovou akci dělá,“ chválil Roman Onderka, který by si moc přál, kdyby Dortiáda pokračovala i příští rok. Letos navíc nově putoval výtěžek z registračních poplatků od všech soutěžících díky projektu Chlapi ŽENÁM na Nadační fond Femina.

PODÍVEJTE SE, JAKÉ DORTY BYLY VÍTĚZNÉ

Zábavného odpoledne se zúčastnilo přes 300 dětí, které se mohly bavit nejen podívanou na krasobruslaře Filipa Taschlera, vystoupení „Sněženek“ v synchronizovaném bruslení, ukázkovým tréninkem hokejistů čtvrté třídy Komety, kreslením křídami po zemi, střílením na branku s maketou Sasu Hoviho nebo například veřejným bruslením. Celkově se v KAJOT ARENĚ sešlo kolem pětistovky fanoušků Komety.

Na ledě se s ladnými pohyby proháněl i osmiletý Robin z dětského domova v Hrotovicích: „Bruslím celkem rád. Jenže u nás chodíme jen na rybník. Tady to hodně klouže,“ všímal si pravidelně upravované ledové plochy. Se svými kamarády mohl samozřejmě hodnotit dorty, které byly vrcholem celého poledne. „Moc se mi líbily, nejhezčí byl ten, co vypadal jako pohár,“ upozorňoval mladý Robin na později vítězný „kousek“ od partnera klubu KAJOTbet a těšil se, že bude moci zakousnout. „Už se na dorty těším, jen nevím, jestli bych je dokázal všechny sníst.“

Slavnostní vyhlášení s nejlepšími dorty odhlasovanými odbornou porotou i diváky začalo v 16:00. Stejně jako vloni bylo z čeho vybírat, čehož si všímala i módní návrhářka Jana Berg: „Pro mne byla letošní Dortiáda premiérou a musím říct, že všichni autoři byli hodně snaživí. Ocenila jsem jednak tvůrčí elán, ale hlavně snahu. Upéct takový dort se všemi figurkami a hokejkami, není legrace,“ bylo jasné zcela jistě výborné kuchařce. Protože je Jana Berg jednou ze zakladatelek Nadace Femina i význam Dortiády ji těšil. Už potřetí se totiž sešly děti z nejrůznějších dětských domovů, které si mohly pořádně zaskotačit: „Děti nás jednou budou živit, takže v nich musíme vychovávat, aby byly fajn a uměly se bavit i jinak než u počítače. Dortiáda je výbornou akcí,“ říkala Jana Berg, se kterou souhlasí i Roman Onderka: „Jsem rád, že dětí přijelo tolik. Soutěž se opravdu podařila.“

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGRAFIE Z CELÉHO DNE

Po vyhlášení už se mohli všichni přítomní na dorty vrhnout a okusit jejich rozmanité chutě. Kupříkladu se našel i dort slaný. Po dortech se doslova „zaprášilo“, a pokud nějaké zbyly, byly odvezeny do Dětské nemocnice nebo dětem z domovů, které se třetího ročníku Dortiády s Kometou nemohly zúčastnit.

Závěrem by chtěl hokejový klub Kometa Brno poděkovat všem svým partnerům, organizačnímu týmu, který se skládal i z dětí z diagnostického ústavu. Bez jejich pomoci by se Dortiáda zcela jistě neobešla.

Partneři akce:

Hlavní mediální partner:

Mediální partneři:

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Olomouc

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál