V naší lajně fungovalo všechno skvěle, chválí Vojtěch Němec

V naší lajně fungovalo všechno skvěle, chválí Vojtěch Němec
 

Devětadvacetiletý brněnský útočník, který přišel do Komety v listopadu 2011 a podepsal se nemalým dílem na úspěchu Komety v letošní sezóně 2013/2014 – ano, řeč je o Vojtěchu Němci. Sezóna pro něj byla vynikající, protože se stal nejproduktivnějším hráčem Komety v základní části i play-off. Posbíral postupně 38 a následně 14 kanadských bodů. Celkově nastřílel osmadvacet branek. Jedinou kaňkou však bylo zranění, které utrpěl při semifinálové sérii se Spartou a po zbytek vyřazovacích bojů jej limitovalo.

 

V sezóně se na Vás hodně stavělo. Byla to pro Vás překvapivá role?
Určitě se nestavělo jen na mně. My jsme hráli celý tým jako jeden chlap, a vlastně celou sezónu jsme všichni makali a tahali za ten jeden pomyslný provaz. Takže bylo otázkou, na koho vyjde ta pozice nejproduktivnějšího hráče, a kdyby to byl kdokoliv jiný, tak by se asi nikdo nedivil. Já jsem ale rád že mi to tam tak padalo a že jsem se toho docela zhostil s nějakou ctí. Kdyby mi to řekl někdo před sezónou, že to tady víceméně potáhnu, tak bych se mu vysmál.

Vojtěch Němec
Předposlední gól Němce v základní části. V čase 1:03 tak otevřel herní účet proti Třinci. Během své působnosti v Kometě od roku 2011 nastoupil do 112 utkání a připsal si skvělých 67 kanadských bodů!

Takže říkáte, že lajna s Tomášem Svobodou a Janem Káňou letos vyšla na jedničku?
Jo. Tam si sedlo úplně všechno jak mělo. Taková ta chemie tam zafungovala a já si nemohu stěžovat na nic. Letošní sezóna byla opravdu skvělá.

V čem byste viděl největší výhody Vaší formace?
No, tak hlavně Honza Káňa, sice je to mladý kluk, ale dělal přesně to, co jsme od něj potřebovali. Odehrával hodně dozadu, dělal spoustu černé práce, a proto nebyl tolik vidět v kanadském bodování, ale byl strašně důležitou součástí té naší pětky. A potom to, že s Tomášem jsme podobné typy hráčů, ale on je odjakživa střelec, což prokázal i v této sezóně. Víceméně jsme si ale vyhověli, on je lepší bruslař a střelec, já jsem se snažil více vymýšlet a sedlo to tak, jak mělo.

Jak jste byl spokojený se základní částí?
Hodně. Konečně se nám povedlo projít do play-off přímo, že jsme se nemuseli cpát přes předkolo a vyhnuli jsme se bojům o záchranu. Mohli jsme se tedy připravit rovnou na play-off a všichni jsme to vzali za ten správný konec a udělal se pořádný kus práce. Tím že jsme se tam dostali tak nikdo nepolevil s tím, že máme splněno, ale naopak se ještě více přidalo a bylo to vidět.

Byla Plzeň na začátek tvrdým oříškem?
Každý soupeř v play-off byl výborný. V této soutěži snad nejsou horší týmy, vyřazovací část mohl hrát téměř kdokoliv vyjma možná Chomutova a Kladna, kteří se docela trápili, ale jinak se do toho mohli vložit všichni.

Jak probíhaly oslavy při postupu přes indiány?
Oslavy nebyly nijak veliké. Po tom postupu měl ale každý v hlavě, že další soupeř bude Sparta Praha a začínali jsme se na to chystat. Jak se říká, na oslavy je čas až po sezóně.

Vojtěch Němec
Vojtěch Němec byl na ledě při všech třech vstřelených brankách Komety v posledním zápase se Zlínem. Poslední radost Komety plynula ze třetí trefy pátého finálového utkání, jejímž autorem byl právě Němec.

Brali jste Spartu jako favorita?
To samozřejmě, Sparta byla obrovský favorit a ukázala to v základní části. Ale my jsme se neuspokojili s tím, že jsme došli do play-off a porazili Plzeň. Měli jsme všichni někde v hlavách to play-off před dvěma lety, kdy jsme dokázali jak Plzeň tak Spartu vyřadit a říkali jsme si, proč by to nemohlo vyjít znova. I když Sparta byla úplně jiný mančaft před dvěma lety. Ale ukázalo se, že jsme to hráli víc srdíčkem a měli jsme také víc toho pověstného štěstí a přes Spartu jsme přešli. Byla to nádherná série a hodně euforie.

Potom ale přišel Zlín a bylo vidět, že se Kometa trápí. Jak to vidíte z pohledu hráče?
Na nás se možná podepsala únava ze série se Spartou, která byla opravdu dlouhá a nesmírně těžká. Byli jsme „vyčichlí“, jak se říká mezi hokejisty. Nepadalo nám to tam, i když jsme nehráli určitě nějak špatně. Na druhou stranu musím pochválit hru Zlína. Oni sice nehráli hezký hokej, ale hráli velice účelně a jak je vidět, tak jim to stačilo na titul. Není dobře hrát pěkný hokej a prohrát ale hrát tak, kde se nesmí nic uspěchat. To je příklad Sparty, která nás přehrávala, ale nepřešli přes nás a nám se to samé stalo se Zlínem.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál