V osmifinále Ligy mistrů vyzve Kometa finského vicemistra z Tampere

H e l s i n k i – Brněnští hokejisté už znají jméno svého soupeře pro osmifinále Ligy mistrů. Stala se jím Tappara Tampere, loňský vicemistr finské nejvyšší soutěže. Rozhodl o tom páteční los v Helsinkách. Tappara patří k tradičním finským klubům, jejíž dres v minulosti oblékala řada českých hokejistů. V posledních třech sezónách hrála finále SM-liigy, vytěžila z toho dvě zlata a jedno stříbro.

Kometa a Tappara? To bude střet dvou tradičních klubů. Zatímco český šampion působí na hokejové mapě od roku 1953, jeho osmifinálový soupeř byl založen o pouhé dva roky později. Kometa se může pyšnit třinácti ligovými tituly, Tappara čtrnácti.

Spojujícím článkem obou klubů jsou hráčské osobnosti. Odchovancem klubu vyznávajícího modrou, oranžovou a bílou barvu je brankář Sasu Hovi, jenž v minulosti zanechal výraznou stopu právě pod Špilberkem. Naopak bývalý brněnský gólman Dominik Hrachovina strávil v Tappaře šest let. Své o působení na stadionu Hakametsä ví i mistr světa z roku 1996 a 1999 a dnešní mládežnický trenér Komety Roman Meluzín.

Ze známých jmen v aktuální soupisce finského týmu figuruje velezkušený brankář Niklas Bäckström nebo slovenský reprezentant Tomáš Záborský. České barvy v Tappaře hájí sedmnáctiletý obránce Hugo Haš.

„Všechny kluby, které se dostaly do osmifinále, a zejména ty z prvních míst ve svých skupinách, jsou kvalitní. Tappara v posledních třech letech získala ve Finsku dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Jedná se o špičkový finský klub se špičkovým gólmanem Bäckströmem v bráně. Jsme zvědaví na konfrontaci s takovýmto klubem. Budeme chtít odehrát dobré zápasy a vyhrát,“ podotkl Kamil Pokorný z trenérského štábu Komety.

O termínech osmifinálových zápasů (doma / venku) budeme informovat. Obě utkání se uskuteční v průběhu listopadu.

Osmifinále play-off Ligy mistrů:

Tappara Tampere - HC Kometa Brno

HC Škoda Plzeň - HC Bolzano

EV Zug - Red Bull Mnichov

Malmö Redhawks - SC Bern

Frölunda Indians - HC Lugano

Kärpät Oulu - Curych Lions

Skelleftea AIK - Storhamar Hamar

Red Bull Salcburk - Rouen Dragons

Losování jste mohli živě sledovat zde:

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno