.

Všichni dřou. Staří, noví i mladí, těší kondiční trenérku Hanu Bubníkovou

Všichni dřou. Staří, noví i mladí, těší kondiční trenérku Hanu Bubníkovou
 

B r n o – Od prvního dne letní přípravy, tedy 29. dubna 2013, dohlíží na hráče prvního týmu kromě tří trenérů i kondiční trenérka Hana Bubníková. Komeťáci za sebou mají tři týdny dřiny, ve kterých je nikdo nešetří. Dcera legendárního kapitána Komety na hráče dohlíží především v posilovně, kde ordinuje nejrůznější cviky s činkami i bez. Nebo na speciálních přístrojích. Jak má jednotlivé tréninky rozděleny, jsme se jí zeptali.

 

Máte na starosti převážně přípravu hráčů v posilovně. Jak máte poskládaný týdenní trénink?
Hlavně komunikuji s trenéry, abych věděla, jak probíhají jejich tréninky. Protože jsme rozděleni na dvě poloviny, musím vědět, co dělají v tělocvičně nebo na ovále a podle toho se snažím stavět tréninky. Každý den je tak většinou jiný.

Tím, že víte, co dělají v tělocvičně, se snažíte vymýšlet cviky na jiné svalové skupiny?
Ono se to úplně skloubit nedá. V posilovně člověk pracuje na celém těle a v tělocvičně taky. Ale snažím se to aspoň částečně dělat tak, aby když mají například těžký laktátový trénink, tak abych jim ho nedala potom taky. Snažíme se s trenéry vycházet si vstříc. Hlavně se snažím o to, aby to kluci měli pestré, aby to bylo každý den jiné.

Máte trénink poskládaný podle náročnosti ohledně dnů v týdnu? V pondělí nejtěžší, v pátek už lehčí nebo naopak?
V pondělí trénujeme celé tělo, je to spíše vytrvalostní a silový trénink. V úterý je to spojené se spinningem, takže spíše horní končetiny. Ve středu se zaměřujeme zase na dolní končetiny a ve čtvrtek znovu celé tělo. Postupem týdnů, jak budeme trénovat, se budeme dostávat ze silové vytrvalosti do maximální objemové síly a nakonec do rychlosti dynamiky. Takže to má určitou posloupnost.

Každý hráč je odlišný. Berete ohled na jejich výšky a váhy?
Určitě, protože každý nezvedne stejnou váhu. Je to rozdělené i podle věku. Když jsou kluci rozděleni na stanovištích do dvojic, tak se díváme na to, aby vážili podobně.

Jak vidíte nové posily? Jaký mají zápal do tréninku?
Všichni jsou super, perfektní. To se nedá říct jinak. Všichni dřou a makají. Staří, noví i ti mladí.

Proti loňsku se změnilo i sportoviště, jak jste spokojeni?
Je super, že nám VUT vyšlo vstříc, protože máme všechno na jednom místě. Předtím jsme jezdili odněkud někam, do KAJOT ARENY, zase jinam a pořád tam a zpět. Teď máme na VUT šatny, ovál, posilovnu, halu. Můžeme tam zůstat, což je super. V okolí jsou lesy na běhání, což je taky fajn. Musím VUT pochválit a poděkovat, že nám vyšlo vstříc.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál