.

Začátek extraligy bych měl v pohodě stihnout, věří rekonvalescent Jan Káňa

Začátek extraligy bych měl v pohodě stihnout, věří rekonvalescent Jan Káňa
 

B r n o – V letošní sezóně byl Jan Káňa tak trochu smolařem. V základní části stihl odehrát slušnou porci 44 zápasů, ve kterých si připsal sedm branek a třináct asistencí. Jenže v play-off nastoupil pouze ke třem duelům a zbytek skvělé brněnské jízdy musel kvůli zranění ruky sledovat z tribuny nebo z nemocničního lůžka. Jak probíhá rekonvalescence neúnavného bojovníka a dříče?

 

Když se zpětně podíváme na play-off a letošní sezónu Komety, jaké to pro vás bylo sledovat závěr soutěž pouze z hlediště?
Bylo to velmi těžké, ale pořád jsem doufal, že je to jen naražené a za pár dnů se vrátím zpátky. Jenže jsem šel na kontrolu a na magnetické rezonanci se zjistilo, že mám přetrhané vazy, k tomu utrženou chrupavku a ještě jsem to měl vykloubené. Jediná možnost byla operace, abych měl ruku do další kariéry v pořádku. Sice jsem o něco přišel, je to pro mě nová zkušenost, ale na druhou stranu chci udělat všechno pro to, abych to ještě jednou zažil a užil si to víc.

Kdy se zapojíte do přípravy, která některým mladým hráčům začala tento týden a dalším začne ten příští?
Teprve v pondělí mi byly vytaženy dráty z ruky. Doktor Kebrle si mě nechává tento celý týden u něj na rehabilitaci, aby mi v začátcích pomohl. Rozhýbal mi to a ukázal, jak s rukou správně cvičit, jak rehabilitovat. Od dalšího týdne bych se měl zapojit do přípravy, s tím, že nebudu dělat ruce, ale budu běhat, posilovat břicho a spodní část těla. Jakmile bude možnost trénovat i ruce, začnu.

Dá se tedy předpokládat, že přípravné zápasy a Liga mistrů není z vašeho pohledu v ohrožení?
Věřím, že to stihnu. Doktor mi nastínil svou vizi a já se ho budu snažit poslouchat. Pan Kebrle je přes ruce asi nejlepší lékař v České republice, takže se budu snažit plnit to, co mi říká. Snad to dobře dopadne, vidím to pozitivně. Začátek extraligy bych měl stihnout úplně v pohodě.

Jestli se nepletu, tak doktor Kebrle operoval i Petru Kvitovou?
Ano, je to pravda. (úsměv)

Do Komety se vrátil Tomáš Svoboda, v kádru jste vy a Vojta Němec. Věříte, že se obnoví vaše spolupráce, která skvěle fungovala?
To bylo hned v té mojí první extraligové sezóně, hrozně rád na to vzpomínám. Hrálo se mi s nimi skvěle, oba kluci měli formu jako hrom. Ale sestava se bude dávat nějakým způsobem dohromady, aby si to sedlo, takže uvidíme, jestli budeme hrát zase spolu. Trenéři to možná zkusí, teď je ale asi předčasné o tom mluvit.

V Kometě jsem již od sezóny 2010, takže sedm let. Za tu dobu jste získal stříbro v juniorce, dvě stříbra a jeden bronz za tým. Teď k tomu přibyla ta nejcennější trofej. Užil jste si oslav, byť jste v play-off odehrál jen tři zápasy?
Oslavy jsem si užil hodně. Na ledě jsem nebyl moc výrazný, takže jsem se snažil vyčnívat alespoň při oslavách (smích). Doufám, že se mi to povedlo (smích). Ale teď už je čas se dívat dopředu, zaměřit se na novou sezónou a pokusit se udělat další úspěch.

Odpočíval jste? Proběhla krátká dovolená?
Byl jsem minulý týden s přítelkyní ve Francii. Začala jezdit na jetserfu - což je v podstatě surfové prkno se zabudovaným motorem. Zúčastnila se prvního šampionátu, takže jsem ji fandil. Byla to hodinu od města Cannes, prošel jsem si město a sledoval závody (úsměv).

Když už jste byl ve Francii, na hokej jste se nešel podívat, jako váš spoluhráč Martin Dočekal?
Ne ne, na hokej se dívám doma v televizi. Všechny zápasy jsem sice neviděl, ale turnaj sleduju. Těším se na čtvrtfinále, kdy o něco půjde. Klukům budu fandit.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál