Anthony Luciani

17.11.2020, PCE vs KOM 2:1 0 0 0 -1 0
15.11.2020, VIT vs KOM 2:3sn 0 0 0 0 0

Profil

Třicetiletý útočník Anthony Luciani pochází z kanadské provincie Ontario a jeho první hokejové kroky vedly právě přes Ontario Hockey League, jednu z tří hlavních juniorských lig v Kanadě. Tam na sebe během tří let upozornil téměř jedním bodem na zápas, ve své závěrečné sezóně se dostal dokonce až k průměru jednoho a půl bodu.

Jeho následné kroky pak vedly přes San Antonio Rampage, bývalou farmou Floridy Panthers. Hned tři sezóny střídal starty mezi AHL a ECHL, kde hrál za tým Cincinnati Cyclones.Ve svých výkonech z juniorských let pokračoval v ECHL i za týmy Toledo Walleye a Greenville Road Warriors, kde si taktéž udržel skvělý průměr více než bodu na zápas. Poté se rozhodl zkusit své štěstí v Evropě.

Zahrál si během jedné sezóny (2015/2016) v norské soutěži či také v italském Asiagu. O rok později šel zpět do East Coast Hockey League, v následujícím ročníku se rozhodl opět pro evropská kluziště, konkrétně pro slovenskou Nitru. Ještě v téže sezóně se vydal do druhé nejvyšší německé soutěže. V dresu Bayreuthu nasbíral skvělých čtyřicet šest bodů ve třiceti dvou utkáních, a přestože odehrál výrazně méně zápasů, stal se nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem.

Jeho jméno je v posledních letech spojeno především s hokejem ve Znojmě. Od sezóny 2018/2019 působil na jihu Moravy, kde se stal jednoznačným tahounem týmu v EBEL. Během první sezóny posbíral ve třiačtyřiceti odehraných duelech 52 bodů (23+29), o rok později v padesáti duelech nastřádal ještě o deset bodů více, díky čemu vyhrál v nedokončené sezóně bodování celé rakouské nejvyšší soutěže!

Znojmo se v tomto ročníku vrátilo zpět do českých soutěžích, konkrétně do 2. ligy, kam zlákalo i produktivního Lucianiho. Kanadský forvard stihl zatím jen pět duelů, v nichž si připsal osm bodů, a vzhledem k přerušení soutěže jeho další kroky směřují do Brna, kde si poprvé v kariéře vyzkouší hokej v Tipsport extralize.