.

Do Zlína si jedeme minimálně pro jednu výhru, říká Jozef Kováčik

Do Zlína si jedeme minimálně pro jednu výhru, říká Jozef Kováčik
 

B r n o – Kometa vstupovala do druhého čtvrtfinálového utkání z nepříjemné pozice, ale napodruhé si ševce pohlídala a sérii srovnala na 1:1. Klíčem k vítězství bylo, že domácí Zlínu nepovolili jít do vedení. I Jozef Kováčik tvrdí, že soupeř z Valašska je velmi zrádný, především když vede.

 

Jak se po dvou utkáních díváte na čtvrtfinálovou sérii?
V úterý jsme byli jen kousek od vítězství, ale nevyšlo to. Druhý čtvrtfinálový zápas jsme už naštěstí vyhráli. Štěstí se obrátilo a drželo se nás. Také jsme si dávali větší pozor. Série je 1:1 a uvidíme, jak to dopadne ve Zlíně. Jedeme tam sebrat alespoň jednu výhru. Teď se musíme pořádně zregenerovat.

V čem byl rozdíl mezi prvním a druhým zápasem?
Obě utkání byla dobrá. Rozhodovaly chyby. Přiznávám se, že jednu jsem udělal i já, ale to k hokeji, a sportu celkově, patří. V první duelu nás výhru stála také jedna hrubka ze začátku prodloužení. Zlín je ke všemu nejlepší tým z extraligy tohoto druhu, který pečlivě vyčkává na každé zaváhání. A to umí potrestat. Každou chybu soupeře dokáže využít a zvrátit zápas. A na to je potřeba dávat si pozor.

V play-off vám docela vycházejí přesilovky na rozdíl od základní části.
Rozhodně se zlepšily. Sice je trénujeme, ale je to hodně o štěstí. Tomáš Malec v prvním duelu mohl dorazit puk do prázdné brány, ale vzápětí jsme inkasovali my. Podobně je to i s početními výhodami.

V druhém čtvrtfinálovém zápase bylo cítit větší napětí. Stoupá rivalita mezi oběma týmy?
Je to play-off, už jde o hodně. Nehraje se o hruštičky nebo jablíčka. Zlín je takový, že rád provokuje, ale my jsme to ustáli. Nikdo se nenechal tímto jejich stylem unést. Menší potyčky a šarvátky k tomu ale patří. Určitě jsou atraktivní i pro diváky. Musím pochválit rozhodčí, kteří oba zápasy zvládli výborně. Takhle by to mělo vypadat celou sezónu.

Sám jste se dostal do menší potyčky s Petrem Čajánkem. Bylo těžké udržet si chladnou hlavu?
V tom momentě jsem se snažil nepřipouštět si to. Je výborný provokatér. Dělá všechno proto, aby dostal ránu. Prostě je to takový typ hráče. Každý má na ledě svoji úlohu.

Myslíte, že v domácím prostředí budou ševci o něco více útočit?
Každý ví, jakým stylem Zlín hraje. Určitě bude zase čekat na chybu a provokovat. Nic jiného od něj nemůžeme očekávat. My si ale pojedeme svoje, budeme hrát perfektně zezadu a půjdeme si za naším snem.

Jak důležité jsou první góly zápasu v této sérii?
Jakmile se Zlín ujme vedení, jen málokdy jej pustí. Jen těžko se to dá zvrátit. Je to velmi silné mužstvo, když má náskok.

Viděl jste zákrok na Jana Hrušku, po kterém následoval trest do konce utkání?
Zaznamenal jsem jen, jak spadl na led. Je v pořádku, ačkoliv tak nevypadal, když se vrátil do hry. V tváři byl takový nesvůj, ale jsem rád, že znovu naskočil. Snad už bude v pohodě při dalších zápasech.

Před play-off jste říkal, že potřebujete nabrat fyzičku. Jak se cítíte nyní?
V poslední fázi základní části jsme dostali zabrat. Na play-off jsem se připravil, ale za tři dny neuděláte žádné zázraky. Určitým způsobem mi to ale pomohlo. Utkání vyřazovací části jsou velmi náročné, takže je potřeba důkladně regenerovat, aby se únava odplavila z těla.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál