Kometa míří na led Plzně, která letos ještě nebodovala

Kometa míří na led Plzně, která letos ještě nebodovala
 

B r n o – Brněnský tým zatím vévodí jak tabulce, tak i kanadskému bodování. Marek Kvapil spolu s Vojtěchem Němcem mají na kontě tři trefy a dvě asistence, na třetí pozici je Martin Erat s opačnou bilancí. V tuzemské lize se zatím jako nejlepší nahrávač jeví obránce Jan Štencel se čtyřmi přihrávkami. Tento tým míří už za svým čtvrtým ligovým utkáním, tentokrát se představí v Plzni, která má sice jeden zápas k dobru, avšak na kontě ještě nemá jediný bod. Utkání odstartuje v pátek od 17:30 v Home Monitoring Aréně.

 

Plzenští indiáni zatím marně čekají na první výhru či bodový zisk. V rámci druhého kola se poprvé představili na domácím ledě, kde podlehli Třinci těsně 1:2. Nepříznivý stav 0:2 dokázal v závěru utkání pouze snížit Miroslav Indrák, což na body nestačilo. Ani v úterý Škodovka nebodovala, na ledě Chomutova si dokázala vytvořit těsné vedení zásluhou exbrněnského Tomáše Svobody, ovšem v prostřední části Piráti spustili gólovou smršť, zápas otočili a do konce se už vedení nevzdali.

Kanadské bodování Plzně tak vede útočník Tomáš Svoboda, který má na svém kontě dvě trefy. Bodově stejně na tom jsou Ondřej Kratěna a Lukáš Pulpán, kteří se blýskli shodně dvěma nahrávkami.

Stěžejní hráči soupeře

Ondřej Kratěna Matěj Machovský Michal Moravčík Lukáš Pulpán
2
asistence
85,71%
úspěšnost zákroků
6
Radegast indexu
47:59
minut na ledě

„Nečeká nás vůbec jednoduchý soupeř. Jejich výsledky byly těsné, navíc budou chtít doma konečně vyhrát," tuší trenér Petr Haken. Proti bývalím spoluhráčům se v dresu Plzně představí útočník Jakub Koreis a Tomáš Svoboda. „Věřím, že zápas nebude vyhecovaný. Hráči mají svojí kvalitu a na utkání se připravují," říká Haken. Brněnský mančaft se na cestu vydává už den předem, aby předešel případným komplikacím v dopravě. „Na dálnici bychom se mohli zaseknout i na několik hodin. Hráči nám dali za pravdu, že bude lepší jet už ve čtvrtek, abychom nehazardovali s časem," prozrazuje na závěr.

Do sestavy se vrátí Jan Káňa, naopak bude pravděpodobně chybět Tomáš Vincour, který ze zdravotních důvodů nezasáhl již do utkání s Mladou Boleslaví.

4. kolo TELH
pátek
16. 9. 2016
17:30 hod.
Online přenosVstupenky
HC Škoda Plzeň HC Kometa Brno Home Monitoring Aréna, Plzeň
 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál