Kometa před reprezentační pauzou přivítá na domácím ledě Mladou Boleslav

Kometa před reprezentační pauzou přivítá na domácím ledě Mladou Boleslav
 

B r n o – Po úterním čtvrtfinále Ligy mistrů ve finské Jyväskylä se Kometa vrací do extraligového koloběhu, byť jen na chvíli. S Mladou Boleslaví sehraje poslední duel před reprezentační přestávkou. Brňané jsou aktuálně na pátém místě, soupeř okupuje příčku devátou. Netřeba mluvit o tom, že se hraje o další důležité body do extraligové tabulky. V DRFG Areně utkání startuje v pátek od 18:00. Vstupenky můžete zakoupit ZDE.

 

Oba celky se v této sezóně potkaly již dvakrát. Poprvé se dařilo v Brně lépe svěřencům teď už bývalého trenéra Patrika Augusty. Středočeši zvítězili 3:2 gólem ve vlastním oslabení čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Za Kometu skórovali Zaťovič s Eratem. V odvetě, která se hrála 22. října, si tentokrát všechny body odvezli Brňané. Na gól se v mladoboleslavské aréně čekalo do 51. minuty. Maxwella prostřelil Hynek Zohorna a pojistku vítězství přidal v samotném závěru Martin Dočekal. Vzájemná bilance obou soupeřů je tedy nerozhodná 1:1.

Před sezónou se vedení BK Mladá Boleslav rozhodlo udělat změnu v trenérském štábu. Skončil František Výborný a na jeho místo přišli ex jihlavští Patrik Augusta s Viktorem Ujčíkem. U týmu však vydržel do polovinu listopadu pouze druhý jmenovaný. Hlavního kouče nahradil Vladimír Kýhos, který dostal za úkol zlepšit herní projev mužstva a posunout ho do horních pater tabulky. Zatím byl zkušený trenér u kormidla v osmi soutěžních zápasech, v polovině z nich dokázal vyhrát, respektive bodovat. Další čtyři jeho mužstvo prohrálo po základní hrací době.

Kometa se dokázala na ledě Mladé Boleslavi radovat z výhry 2:0. Foto: Roman Kantor.

„Chceme vyhrát, abychom se před přestávkou dostali do určité pohody. Věřím, že nám diváci pomůžou, a že nám tam ty góly napadají. Čeká nás bruslivý tým, který dokáže vyhrát s kýmkoliv, na druhou stranu i s kýmkoliv prohrát. To je vidět na jejich posledních výsledcích. Boleslavští hrají důrazně, aktivně, ale bude to o nás, abychom soupeře přetlačili," říká před pátečním zápasem trenér Kamil Pokorný.

K blížícímu se duelu se vyjádřil také reprezentant obránce Ondřej Němec. „Jdeme do utkání s tím, že chceme vyhrát, nic jiného neexistuje. Chceme navázat na utkání s Hradcem, ve kterém jsme hráli dobře v obraně, v útoku nám chybělo trošku štěstí dát gól. Sahali jsme po třech bodech, bohužel to nevyšlo. Rádi bychom před reprezentační pauzou potěšili naše fanoušky, kteří stojí za námi a zvítězili," přeje si zkušený bek.

29. kolo TELH
pátek
8. 12. 2017
18:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno BK Mladá Boleslav DRFG Arena, Brno
 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál