Nechali jsme se zbytečně ukolébat jejich hrou, mrzelo Jakuba Koreise

Nechali jsme se zbytečně ukolébat jejich hrou, mrzelo Jakuba Koreise
 

Z l í n – Úvodní zápas finálové série na zlínském ledě brněnská Kometa nezvládla. Modrobílí střelci vyšli na Valašsku naprázdno a v prvním duelu padli 0:3. Střelecky sice byli aktivnější, na brankáře Kašika vyslali více než dvojnásobek střeleckých pokusů než domácí hráči, ani jeden si však cestu do zlínské svatyně nenašel. „Do příště musíme přidat na důraze,“ velí jeden z brněnských forvardů Jakub Koreis.

 

Co chybělo vašemu výkonu v prvním finálovém zápase?
Nechali jsme se ukolébat jejich hrou. Soupeř se do ničeho netlačil, všechny branky vstřelil po našich chybách. Dobrá zpráva je, že se jednalo o věci, které můžeme napravit. Rozhodně se nedá říci, že by nás přehrávali, zápas byl vyrovnaný. Musíme se na ně příště lépe soustředit, možná přidat trochu více agresivity.

Brankově jste tentokrát vyšli naprázdno. Chyběla vám agresivita i směrem dopředu?
Samozřejmě když začnete prohrávat, musíte být více důrazní směrem dopředu. To se nám bohužel nepodařilo. Pár šancí jsme si sice vypracovali, bohužel jsme je ale neproměnili. Na druhou stranu si však myslím, že ani oni neměli mnoho vyložených šancí, góly padly po námi špatně vyhodnocených situacích. Příště přidáme směrem dopředu, budeme lépe bránit a vyvarujeme se chybiček, které vedly ke gólům soupeře.

Nemohl být problém i v jiném stylu hokeje, který předvádí Zlín oproti Spartě?
Je to určitě jiný hokej, to jsme ovšem věděli již před sérií. Tentokrát jsme si je oťukali a v druhém zápase musíme být stoprocentně lepší.

Jak těžké bylo vůbec se přepnout ze semifinálové série, kterou jste dohráli teprve před dvěma dny, do té finálové?
Nemyslím si, že tady by byl problém. Série se Spartou byla určitě náročná, navíc v posledním zápase jsme museli dotahovat nepříznivé skóre. To nás ale nabudilo, dostali jsme se do postupové euforie a těšili se na finále. Problém by neměl být ani v silách, těch máme z letní přípravy ještě mnoho.

Oproti sérii se Spartou byl viditelný ještě jeden rozdíl a to vyhecovanost zápasů. V duelech se Spartou se na obou stranách jiskřilo, se Zlínem však nikoliv. Není potřeba do příště zapracovat i na tomhle aspektu?
Určitě, souvisí to s tím, co jsem už říkal. Nechali jsme se ukolébat, hrál se docela pomalý hokej. My musíme přidat na agresivitě, hrát víc do těla, soupeři hru znepříjemnit, tlačit se více do brány a prosazovat se v útočném pásmu.

Poprvé jste v letošním play-off nevyhráli úvodní duel. Může to něco znamenat?
Rozhodně ne. Prohráváme 0:1, zítra musíme bezpodmínečně vyhrát, prohrávat 0:2 by bylo dost nepříjemné. Každý si to musí urovnat v hlavě sám, jsme ve finále, tahle šance nemusí v kariéře znovu přijít. Se Zlínem jsme vyrovnaná mužstva, byla by škoda to tady takhle promrhat.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál