Neuvěřitelný návrat. Za Kometu bude bojovat její odchovanec Tomáš Vincour!

B r n o – Poté, co po jedné sezóně opustil prestižní ruskou KHL se stále ještě třiadvacetiletý rodák z Brna Tomáš Vincour vrací, aby posílil svoji domovskou Kometu. Právě z ní v šestnácti letech odešel za oceán, aby bojoval o svůj sen – NHL, což se mu povedlo, když se prosadil do sestavy Dallasu Stars. Kometa si tedy připisuje další extraligovou přestupovou bombu. „Jsme hrozně rádi, že Tomáš opět oblékne dres Komety. Je to produktivní hráč s agresivním pojetím hry. Věřím, že prodá, co se naučil v zámoří. Ve smlouvě má Tomáš samozřejmě klauzuli o možném odchodu do NHL či KHL. Přesto nás nyní těší, že upřednostnil svůj domácí klub před ostatními nabídkami,“ říká šéf Komety Libor Zábranský. Nový útočník Komety s týmem rovnou odcestuje na slovenský Rona Cup, kde posbírá první zápasové zkušenosti.

Jednička draftu CHL nastoupila i v mládežnických reprezentačních výběrech k 56 zápasům, ve kterých zaznamenala stejný počet kanadských bodů. Proto se nemohl nikdo divit, když se Tomáš Vincour v roce 2009 objevil při draftu NHL. Jako celkově 129. hráče si jej do své organizace vybral Dallas Stars. První start v NHL si vydobyl tvrdou prací ve WHL a AHL. Připsal si jej 9. února 2011 proti Phoenixu. V nejslavnější soutěži světa vydržel tři sezóny, přičemž vždy hrál i za partnerský tým Dallasu v AHL. Nejpovedenější sezónu v NHL zažil muž, jenž za áčko Komety nastoupil poprvé už v patnácti letech, v ročníku 2011/2012, kdy byl na soupisce Dallas Stars hned sedmačtyřicetkrát. Celkově nastoupil v NHL k 88 utkáním a získal 16 kanadských bodů.

Vloni nastoupl Tomáš Vincour po dvou letech i k pěti utkáním v dresu národního týmu (celkem 9 utkání). V Brně nepůjde do neznámého prostředí, protože se s Kometou již několikátou sezónu chystal v rámci letní přípravy na novou sezónu. Všechny spoluhráče i trenéry tedy dobře zná, což bude určitě velkou výhodou. Kometa v něm získává dalšího praváka.

Pro trenéra Vladimíra Kýhose znamená další posílení útoku příjemné starosti: „Tomáš v týmu určitě ještě zvýší konkurenci. Je dalším rodilým Brňákem, který do mužstva vstoupí. Jeho zkušenosti, ať už se zámořským či ruským hokejem, se nám budou hodit. Určitě zvýší důraz na brankovišti i v zakončení,“ věří hlavní trenér, jenž mladého útočníka na Rona Cupu postaví do první formace k Petru Tonovi a Davidu Ostřížkovi.

Velkou radost z návratu má i sám 188 cm vysoký hokejista: „Jednání s Liborem a panem Medlíkem bylo velice seriózní a jsem hrozně rád, že můžu být po dlouhé době zase v Brně. Určitě to neberu jako krok zpátky. Přicházím, abychom hráli hokej, který bude bavit diváky a reprezentovat klub. Budu bojovat na sto procent,“ říká odhodlaně Tomáš Vincour. Rozhovor s ním připravujeme.