Po reprezentační pauze startuje Kometa zápasem v Liberci

Po reprezentační pauze startuje Kometa zápasem v Liberci
 

Úterní předehrávkou 25. kola extraligy odstartuje brněnská Kometa další část své nováčkovské sezóny. Před reprezentační pauzou ztráceli Brňané na předposlední Kladno devět bodů. Tento rozdíl se pokusí zmenšit už v úterý na ledě libereckých Bílých tygrů, které v prvním společném klání porazili vysoko 7:2. Utkání, ze kterého bude jako již tradičně zajištěn online přenos, začíná ve městě pod Ještědem v 18:30.

 

V posledním odehraném kole vyhráli oba úterní soupeři. Kometě se podařilo získat další tři body do tabulky, i přes ty je však stále poslední. V posledním kole před reprezentační pauzou porazili Brňané Pardubice 3:1 zásluhou branek Šindela, Dopity a Erata. Liberec získal v posledním utkání o bodík méně než Kometa. Domácí Plzeň prohrála s Bílými Tygry 2:3 v prodloužení. O góly vítězů se postarali Jareš a dvakrát Podkonický.

Umístění Komety v extraligové tabulce se od začátku sezóny nemění, Brňané stále okupují čtrnáctou příčku s patnácti body. Liberečtí Bílí tygři jsou desátí s třiceti body. Nejhorší porážku utrpěli Severočeši v Brně, největším výpraskem pak vyprovodili pražskou Spartu – 5:0.

Největší zásluhu na získaných třiceti bodech Liberce má dvojice bývalých spoluhráčů z New York Rangers – Petr Nedvěd s devatenácti body (7+12) a Jan Hlaváč se sedmnácti body (8 +9). Nejproduktivnějším hráčem hned po této dvojici zkušených útočníků je brněnský rodák a liberecký obránce Jiří Hunkes. Ten nevynechal ani jedno letošní extraligové utkání a připsal si 15 bodů (4+11). Ovšem první dva nejrpoduktivnější hráči Tygrům proti Kometě nepomohou. Petr Nedvěd se totiž v pondělí 26.října podrobil chirurgickému zákroku na koleni a doba jeho rekonvalescence se odhaduje na dva až šest týdnů. Jeho dvojiče Jan Hlaváč se pro změnu musel stěhovat do švédského Linköpingu, odkud byl v Liberci před startem tamní sezóny na hostování. Nejtrestanějším hráčem Bílých tygrů je obránce Lukáš Derner s jednapadesáti trestnými minutami.

Do liberecké branky se v letošní sezóně postavili hned čtyři gólmani. Nejmenší počet utkání má na svém kontě Jiří Stejskal, který se představil ve třech kláních. Šest zápasů odchytal Michal Fikrt, o jedno více Marek Pinc, který odchytal minulý zápas, a devětkrát se v brance představil Fin Tero Leinonen. Nejlepší statistická čísla vykazuje zkušený Pinc – 92,04% úspěšnosti zákroků a průměr 2,29 obdržené branky na zápas.

V historické bilanci vzájemných duelů Brna a Liberce má navrch severočeský tým. Z celkově čtyřiadvaceti zápasů vyhráli Bílí tygři třináctkrát, Kometa sedmkrát a čtyřikrát spolu týmy remizovaly.

V již zmiňovaném prvním letošním vzájemném klání se podařilo Kometě urvat první tři bodíky do extraligové tabulky. Skóre utkání hraného v rámci dvanáctého kola otevřel v sedmé minutě útočník Radek Procházka. Za jedenáct minut zvýšil brněnský náskok další z domácích útočníků Jakub Šindel. Ve druhé třetině se diváci mezi 23. a 27. minutou dočkali hned tří gólů – za Leinonenova záda se strefili po řadě útočníci Roman Vondráček, Jaroslav Svoboda a Radek Dlouhý. Ve třetí třetině přidali další branky další členové brněnského útoku – David Ludvík a Kamil Brabenec. Liberečtí stříleli branky až v závěrečné desetiminutovce. Na 7:1 snížil Petr Nedvěd, konečný stav utkání stanovil v 53. minutě gólem za Trvajova záda brněnský rodák Jiří Hunkes.

Jak dopadne další vzájemné klání, do kterého by měl poprvé za Kometu naskočit útočník Václav Varaďa, uvidíme již v úterní večer.

Sestavy z posledních zápasů:
Liberec: Pinc - Holub, DeSantis, Derner, Hunkes, Čakajík, Rýgl, Jareš, Spiller - Bartovič, Kašpařík, V. Nedorost - Podkonický, Blatný, Dušek - Víšek, Plodek, Klimenta - Bárta, Packard, Špaček
Brno: Hovi - Bičánek, Koma, Novák, Ovčačík, Houdek, Richter, Mojžíš, Kempný - Erat, Dopita, Selingr - Šindel, Huml, Vondráček - Dlouhý, Pucher, Procházka - Ludvík, Bourett, Brabenec.

 
 

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál