Pocta legendám. Kometa slavnostně vyvěsila dresy trojice Olejník, Scheuer, Pantůček

B r n o – V rámci svých narozenin Kometa každoročně oceňuje legendy svého klubu. Nejinak tomu bylo i letos při oslavách 65. výročí založení klubu. Do pomyslné síně slávy Komety Brno nově vstoupila trojice bývalých hráčů Ladislav Olejník, Rudolf Scheuer a Václav Pantůček. Dresy několikanásobných mistrů republiky jsou od pátečního večera slavnostně vyvěšeny pod stropem DRFG areny. Připravujeme videoreportáž!

Ladislav Olejník

Legendární obránce se narodil 8. května 1932. S Kometou získal jedenáct titulů mistra republiky, k tomu přidal jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. Na jaře roku 1968 dostal nabídku, aby působil jako hrající trenér v Bad Tölzu, po srpnové okupaci Československa v Německu zůstal. Od roku 1990 dokonce spolu s Erichem Kühnhackelem vedl německý národní tým. Ladislav Olejník je členem Síně slávy německého hokejového svazu.

Václav Pantůček

Střední útočník Václav Pantůček se narodil 24. listopadu 1934 v Mikulově. Kometě pomohl vybojovat sedm titulů mistra republiky. Reprezentoval Československo na sedmi mistrovstvích světa, kde získal jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile, a na dvou olympijských hrách. Václav Pantůček zemřel 24. listopadu 1994 v Brně. V roce 2010 byl uveden do Síně slávy českého hokeje.

Rudolf Scheuer

Rudolf Scheuer se narodil 12. listopadu 1934 v Ostravě, svůj hokejový život ale spojil s Brnem. Legendární je jeho působení na levém křídle útoku s Františkem Vaňkem a Josefem Černým. S Kometou získal jedenáct mistrovských titulů, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Po ukončení aktivní hráčské kariéry se stal hokejovým trenérem v Piešťanech, kde také žije.

Po ceremoniálu převzali upomínkové dresy rodinní příslušníci Rudolfa Scheuera a Václava Pantůčka. Za Ladislava Olejníka převzal komeťácký úbor jeho někdejší spoluhráč František Mašlaň. Foto: Jiří Grulich.