Předčasné ukončení je rozumné řešení, říká František Ptáček

Předčasné ukončení je rozumné řešení, říká František Ptáček
 

Hokejisté Komety nedohráli ve 2. kole extraligy své utkání proti obhájcům titulu ze Zlína. Zápas se nedohrál kvůli silné mlze. Sudí nejprve zápas přerušili a poslali oba týmy do šaten. Situace se však nezlepšila ani po přestávce, a tak byl zápas po dohodě s kapitány obou mužstev předčasně ukončen. Neobvyklou situaci hodnotí ten nejzkušenější, domácí kapitán František Ptáček.

 

Františku, utkání se Zlínem bylo přerušeno. Už jste přerušení zápasu zažil?
V profesionální kariéře jsem se s ničím takovým ještě nesetkal. Doufal jsem, že organizátoři problém vyřeší a budeme po prvním přerušení pokračovat. Nebylo ale skrz tu mlhu vůbec vidět, takže jsme rádi, že se utkání odložilo. Nemělo to totiž s hokejem nic společného.

Jak jste se na ledě vůbec orientovali?
Orientovali jsme se špatně. Když začala být mlha velká, tak hráči na ledě vůbec neviděli puk. Ze střídačky bylo lepší koukat na kostku, než na ledovou plochu. Takže špatný. Odložení zápasu je rozumné rozhodnutí.

Na jak velkou vzdálenost bylo na ledě vidět?
Vidět bylo špatně. Puk byl vidět asi na tři metry. Jednou zlínští nahodili puk na našeho brankáře, který ale v klidu stál a vůbec na něj nereagoval, protože ho neviděl. Společně jsme se tomu pak v šatně zasmáli. Viditelnost byla zkrátka mizerná.

Jak probíhala debata s rozhodčíma, chtěli jste pokračovat ve hře?
Před první pauzou jsme se shodli, že tomu dáme ještě šanci. Rovnou ale padla domluva o tom, že když se situace zopakuje, utkání ukončíme. Byl by nesmysl každé dvě minuty čekat na to až opadne mlha. Myslím, že naše rozhodnutí bylo správné.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál