Klíč výběru jmen byl jednoduchý. Vlastimil Bubník patří k zakládajícím pilířům Komety, symbolizoval první nejslavnější dekádu klubu. K němu se později přidal Josef Černý, jenž svými střeleckými schopnostmi plynule propojil šedesátá a sedmdesátá léta. I díky jeho bodovým příspěvkům mohli v klubu kvést noví hráči, což dokázal Oldřich Machač. Důrazný obránce se stal symbolem sedmdesátých let. Mnoho fanoušků si při vzpomínce na tuto dobu vybaví právě jeho v nejlepších letech. Posledním jménem a symbolem příští generace se stal brankář Karel Lang, jenž v nelehkých dobách hokejového klubu (80. léta) dokázal bavit lidi.
V případě Vlastimila Bubníka se jedná o neuvěřitelnou vůdčí osobnost, dlouholetého kapitána, který šel vždy příkladem jak mladým, tak i svým vrstevníkům. Kometa v něm našla základní pilíř ve skladbě nově založeného klubu a nepostradatelného bodového přispěvatele.
Oldřich Machač si v Brně vybudoval jméno známé po celé republice. Ovšem díky svým kvalitám byl velice dobře známý i v zahraničí. Nemálo fanoušků si vzpomene na legendární Machačovy bodyčeky, ze kterých měli husí kůži jak hráči konkurenčních týmů v naší nejvyšší lize, tak i reprezentační soupeři. Machač byl prototypem tvrdého a poctivého obránce.
U Josefa Černého nemusí nikdo přemýšlet, proč si vysloužil repliku dresu na domácím stánku hokejové Komety. Postavou drobný útočník převyšoval soupeře myšlením a šikovnýma rukama. I díky nim se stal nejproduktivnějším hráčem Komety v celé její historii.
Jméno Karla Langa přinášelo fanouškům naprosto odlišné zážitky, než co se týká střílení gólů, bodyčeků, nebo profesorské hry. Člen další generace brněnských hráčů v bráně udivoval svými nevšedními kousky. Stal se brněnskou modlou osmdesátých let a zcela si podmanil fanoušky na stárnoucím zimním stadionu za Lužánkami.
Čtyřmi podobiznami dresů však nic nekončí. Pod střechou KAJOT ARENY je stále dostatek místa.
Vlastimil Bubník
Kdo by se dnes podíval do tváře muže, jenž se v roce 1931 narodil v Kelči u Hranic, neměl by problémy s identifikací. I když už má Vlastimil Bubník jedenaosmdesát let, vypadá téměř stejně, jako když mu bylo 30. V tomto věku už byl jednoznačným kapitánem Komety a šestinásobným mistrem republiky. Ovšem zdaleka nekončil. Jeden z posledních „obojživelníků“ (hrál výborně i fotbal v nejvyšší soutěži a reprezentaci) a účastník čtyř olympijských her dovedl Kometu ke všem jedenácti titulům, na které kdy dosáhla. Nesmírně šikovný hráč je celkově třetí v bodovém žebříčku všech hokejistů, co v Kometě hráli. Pouhých 250 utkání mu stačilo k 372 bodům. Dnes už se nikdo nedozví, kolik bodů by hráč, přezdívaný jako Bubál, nastřádal, kdyby měl možnost nastoupit do více utkání. Statistiky Vlastimila Bubníka.
Oldřich Machač
Do složité situace se dostal hned po svém příchodu do Komety obránce Oldřich Machač. Měl totiž zalepit díru po jedenáctinásobném mistru Ladislavu Olejníkovi. S výzvou se popral znamenitě. Řízný bek stihl s Kometou zvednout nad hlavu pohár pro vítěze PMEZ. Krátce na to se stal historický sedmým kapitánem brněnského klubu. Tituly, na které už mohli Jihomoravané v lize jen stěží dosáhnout, sbíral možná nejlepší obránce Československa na mezinárodní úrovni. Z mistrovství světa si dovezl tři zlaté medaile, další čtyři pak z mistrovství Evropy. Těsně pod vrcholem zůstal s reprezentací i na olympiádách, kde pomáhal vybojovat dvě stříbra a jeden bronz. Zatímco na ledě byl Oldřich Machač zvyklý vyhrávat, nejtěžší životní souboj prohrál 10. srpna 2011, kdy podlehl dlouhodobým problémům se srdíčkem. Kometa na něj však nikdy nezapomene. Statistiky Oldřicha Machače.
Josef Černý
Neuvěřitelných dvacet sezón odehrál v Kometě útočník Josef Černý. 172 cm vysoký hráč se narodil 18. 10. 1939 v Rožmitálu pod Třemšínem. Dvojnásobný držitel bronzu z olympijských her a jednoho stříbra z Grenoblu už v mládí upozorňoval na své kvality. V prvním ligovém zápase vstřelil okamžitě první branku, což se jej drželo až do konce aktivní kariéry. Sedminásobný mistr Československa nakonec nasbíral přes 400 gólů. Znamenité levé křídlo téměř pravidelně vyhrávalo střeleckou tabulky Komety a na své výkony hravě navazovalo i v reprezentaci. Na dvanácti světových šampionátech sbíral cenné kovy, ale nejcennější mu unikl. Milovník poštovních holubů působil donedávna jako trenér téměř, mnohokrát stál samozřejmě i na lavičce brněnské Komety. Statistiky Josefa Černého.
Karel Lang
Rodák z Přísnotic se stal symbolem Komety osmdesátých let. Klub, jenž měl nejslavnější období již pár let za sebou, jistil z pozice brankáře. Slovo „jistil“ však není úplně výstižné. Někdo by si s ním totiž mohl spojit i klid. Jenže opak byl pravdou. Jeho zvláštní kousky bavily diváky za Lužánkami, kteří museli často skousnout hořkou pilulku v podobě bojů o přežití v nejlepší československé soutěži. I s mládežnickými sezónami strávil v Kometě přes patnáct let a fanouškům vždy přidával něco navíc. Proslulé byly například jeho výjezdy z brány. Bystrý gólman působil i v národním dresu. Zúčastnil se olympiády v Lake Placid a tří mistrovství světa. Ve dvaatřiceti letech odešel z Brna do Německa, kde našel druhý domov a nové publikum, které bavil stejně vydatně jako v jihomoravské metropoli. Poslední utkání v nejvyšší německé soutěži odehrál v úctyhodných 48 letech, což je zdejší rekord. Statistiky Karla Langa.