Utkání se Zlínem nedohráno. O náhradním termínu se bude jednat

Utkání se Zlínem nedohráno. O náhradním termínu se bude jednat
 

B r n o – Mlha v hale Rondo nedovolila odehrát utkání druhého kola hokejové Tipsport extraligy. Hráči Komety a Zlína stihli pouze 13 minut a 3 vteřinky k tomu. Duel byl proto odložen a o náhradním termínu se rozhodne v nejbližších dnech.

 

Informace o vstupenkách na náhradní utkání

Až se bude hrát utkání v náhradním termínu, permanentkáři mají vstup zdarma stejně jako fanoušci, kteří se prokáží vstupenkou z dnešního utkání.

Oficiální stanovisko klubu k nastalé situaci přiblížil tiskový mluvčí Michal Chylík. „Problém byl s počasím. Venku byla 98% vlhkost, zmoklí diváci přišli do haly mokří a vše se do ní "natahalo". Klimatizace, vzduchotechnika, všechno jelo naplno, ale nebylo v silách obou zařízení, aby se v nějakém rychlém časovém horizontu zlepšilo ovzduší v hale."

„Udělali jsme maximum, co jsme mohli udělat, ale ten časový úsek byl příliš krátký. Hodinu jsme čekat nemohli," upozornil Chylík na fakt, že duel byl navíc v přímém přenosu České televize. „V nejbližší době se určí náhradní termín a celý zápas by měl začít s největší pravděpodobností od začátku, tedy za stavu 0:0 a od času 0:00. Ihned jak to půjde, budeme vás informovat," dodal Chylík.

I když se utkání nedohrálo, proběhla v tiskovém centru haly Rondo tradiční tisková konference. Tu zahájil kouč Zlína Rostislav Vlach, který prožívá se svým týmem prapodivné období. V minulém kole odklad o hodinu kvůli dopravní zácpě hokejistů z Mladé Boleslavi, nyní dokonce předčasný konec zápasu. „Je dobře, že se to utkání ukončilo. Bohužel není co hodnotit, hráči místy neviděli na puk, podmínky byly tak akorát na zranění," říká lodivod hostů.

V podobném duchu hovořil i brněnský trenér Vladimír Kýhos. „Souhlasím s Rosťou, je dobře, že se zápas odložil. Pro všechny to bylo moc složité a víc k tomu asi není co dodat. Jen asi to, že jsem tohle nikdy nezažil," což potvrdil rovněž i jeho kolega.

Když nastaly prvotní problémy s mlhou, oba trenéři mysleli na to nejhorší, že se nedělní duel nedohraje, a také se tak stalo. „Počasí bylo špatné, deštivé, k tomu máte vyprodanou halu, kde byla velká vlhkost," řekl Kýhos, se kterým Rostislav Vlach do puntíku souhlasil.

 
 

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál