+

HC Kometa Brno - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 18. Koma (Vincour, Dej), 30. Václavovič (Žalud, Kočan), 59. Zábranský (Dej, Vincour) - 11. Navrátil (Vrdlovec, Šupák), 26. Hrňa (Haschka), 28. Vrdlovec (Podešva), 31. Varga (Knebl, Mikuláštík), 38. Knebl (Navrátil, Lukeš). Rozhodčí: Polák - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 9:7 navíc Kočan a Zábranský (oba KOM) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:1 - 1:1 - 1:3 - 2:3 - 2:5 - 3:5.
HC Kometa Brno: Hubačka (od 38. Švaříček) - Koma, Ekl, Václavovič, Dufek, Vejvar, Žalud, Horáček, Kudláček - Staša, Štěpánek, Kundrátek - Vincour, Zábranský, Dej - Kočan, Sršeň, Němec - Krejčí, Kozárek, Zima
VHK ROBE Vsetín: Verlič - Haschka, Mikuláštík, Fabián, Stříteský, Kapr, Lukeš, Sznapka - Knebl, Navrátil, Varga - Vrdlovec, Podešva, Hrňa - Plachtovič, Šupák, Švaňhal - Mičulka

Kometa měla sympatický úvod, když hned z kraje utkání po dobrém forčekingu dvakrát zahrozila. Pak se ke slovu dostali hosté, kteří hráli po faulu Václavoviče přesilovou hru. Na tu následně navázala přesilovka Brna. Z porovnání těchto výhod vyšla lépe ta vsetínská, ve které prověřil brněnského gólmana Varga. Kometa si žádnou šanci nevytvořila. Rušno bylo v brněnském obranném pásmu i nadále. Vsetín sice v 8. minutě prohospodařil dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale hned vzápětí si napravil reputaci. Navrátil propasíroval z těsné blízkosti puk pod Hubačkovýmy betony do branky a otevřel skóre zápasu – 0:1. Kometa byla po gólu zaskočená. Dokázala se však rychle vzpamatovat a zbytek první třetiny diktovala tempo zápasu. Brněnští hráči se usadili v útočném pásmu a hledali způsob, jak vyzrát na brankáře Verliče. V 16. minutě měl blízko k vyrovnání Zábranský s Dejem, ale ani jednomu se přes les nohou nepodařilo dostat puk do branky. Vyrovnání tak přišlo až v následné přesilové hře. Na modré čáře napřáhnul Koma a prudkou ranou po ledě prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Brno mohlo jít dokonce do vedení. V další přesilové hře se po střele Deje rozezvonila tyč.

Na začátku druhé třetiny se Kometa bránila dvěma přesilovým hrám soupeře. Ten si v nich vytvořil jedinou šanci, Navrátil mířil těsně mimo. Pak se ale opakovala situace z první třetiny. Hrňa to byl, kdo se zcela volný dostal k dorážce nahozeného kotouče a znovu mezi betony brankáře poslal Vsetín do vedení – 1:2. Navíc za další minutu a půl brněnská obrana znovu chybovala a Vrdlovec zvyšoval do prázdné branky už na 1:3. Domácí snížili ve 30. minutě v přesilové hře. V ní se puk dostal k Václavovičovi, který si s ním sjel z modré čáry na levý kruh a odtud vymetl pravý horní růžek Verličovy branky – 2:3. Radost domácím ale vydržela jen pár vteřin. Vsetínští po obdržené brance zavřeli soupeře v obranném pásmu a po několika nepřesných pokusech jim Varga vrátil dvoubrankový náskok – 2:4. Hra nabrala vysoké tempo. Hosté nevyužili přesilovku, i když v ní měli několik slibných šancí. Na brněnské straně zase vyšli naprázdno Koma s Dejem. Do konce třetiny se skóre nakonec ještě jednou měnilo. Ve 38. minutě si Varga najel na přesnou přihrávku Knebla a střelou pod víko vyhnal Hubačky ven z branky – 2:5.

První minuty třetí třetiny přinesly bojovný hokej, řadu nepřesností a také velkou šanci Staši, který tváří v tvář Verličovi pálil mimo. Hráči Komety se tlačili dopředu, ale jejich akce končily buď ztrátou kotouče nebo střelami, které šly z dost velké vzdálenosti a nedělaly vsetínskému brankáři větší problémy. Ve 49. minutě dali hosté další gól, ale ještě před tím, než puk přešel čáru, posunul jeden z domácích hráčů branku, takže gól neplatil. Žalud dostal za tento „zákrok“ menší trest. Vsetín pak kontroloval hru, dlouhé minuty nepouštěl Brno do svého pásma. Výjimkou nebyla ani další přesilová hra. Přesto to nakonec byli Brněnští, kdo napsal tečku za dnešním zápasem. V 59. minutě sehráli Vincour s Dejem a Zábranským ukázkovou akci na jeden dotek, kterou Zábranský zakončil gólem a upravil na konečných 5:3 pro Vsetín.

Zdeněk Pirochta (trenér HC Kometa Group): „ Momentálně se nám moc nedaří, spadli jsme až na poslední místo tabulky, Vsetín je první. Přesto jsme v první třetině hráli vyrovnanou partii. Ve druhé třetině jsme pak dostali dvě branky, čímž se utkání zlomilo. Vsetín si pak zbytek zápasu pohlídal. Myslím, že náš problém je hlavně v psychice hráčů. První zápasy jsme odehráli solidně, pak ale přišly prohry a my jsme se propadli. Teď začíná druhá část extraligy a já věřím, že se zase zvedneme a přijdou i lepší výsledky a posun v tabulce. Všichni na tom pracujeme.“

Josef Turek (trenér HC Vsetínská hokejová a.s.): „ Je to zasloužené vítězství. O to víc, že Kometa postavila hodně hráčů ročníku 1987, my máme mladý tým, dokonce i jednoho hráče ročníku 1991. V první třetině byl výkon vyrovnaný. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme proměnili střelecké příležitosti. Třetí třetina se pak už je dohrávala.“