Klapou nám přesilovky a oslabení, zlepšit chceme produktivitu, říká Libor Zábranský

Klapou nám přesilovky a oslabení, zlepšit chceme produktivitu, říká Libor Zábranský
 

B r n o – Hokejisté Komety se v tomto týdnu připravují na další extraligová utkání. Nejprve v pátek zajíždí do Hradce Králové, v neděli doma hostí Karlovy Vary. Na brněnské soupisce již nebude útočník Lukáš Nahodil, který přestoupil do nedaleké Olomouce. „Zájem o něho byl a je jen dobře, že nabídku Olomouce využil. Myslím si, že bude mít v týmu jinou roli, než by měl u nás," říká majitel Komety a hlavní kouč A-týmu Libor Zábranský, kterého těší kvalitní výsledky mládežnických kategorií.

 

Proč se Kometa rozhodla uvolnit útočníka Lukáše Nahodila?
Lukáš nedohrál poslední domácí utkání, dal jsem příležitost mladým hráčům. Hráli velmi dobře a koneckonců Karel Plášek v poslední minutě rozhodl zápas. Po utkání jsem s Lukášem spolu se svými asistenty dlouho mluvil. Řekl jsem mu, co si myslím, co by bylo nejlepší a jakou cestou by měl jít dál. Vyplynulo z toho to, že šel na přestup do Olomouce. Jsem za to rád, protože bych nechtěl, aby se dostal do pozice, v jaké byl v loni. To znamená, že by pendloval po měsíčních hostováních do jiných klubů. Zájem o něho byl a je jen dobře, že nabídku Olomouce využil. Myslím si, že bude mít v týmu jinou roli, než by měl u nás.

Plánujete momentálně nějaké další změny v kádru?
Momentálně nic nového neřešíme, ale to se může průběžně měnit pohybem hráčů na trhu. Pravdou je, že o naše hráče zájem je. Díky mladým máme přetlak v útoku. Hokejový život nese bohužel i rozhodnutí, které jsem musel udělat. A to tak, že jeden starší hráč vypadl ze sestavy. Je naprosto férové to hráči říct a situaci hned řešit, protože si to Lukáš za svůj přístup zaslouží. Je třeba mu poděkovat, co pro Kometu odpracoval, ale je to součást hokejového života. Chceme dát šanci mladým hráčům.

Kometa z šesti úvodních duelů nového ročníku Tipsport extraligy získala dvanáct bodů. Jak jste spokojen se vstupem týmu do soutěže?
Můžeme být spokojeni s vynikajícími výkony brankářů a s obrannou hrou. S čím spokojení být nemůžeme, je proměňování šancí a hra v situaci pět na pět. Tam zatím neproměňujeme šance. Naopak přesilovky nám zatím klapou velmi dobře, to stejné platí o procentuální úspěšnosti oslabení, která je na velmi vysoké úrovni. Musíme zlepšit koncovku, herní projev a vše ostatní potom bude o to lepší. Jsem spokojený s přístupem týmu jak k zápasům, tak k tréninkům.

Dělá vám velkou radost juniorka a dorost, které momentálně vedou tabulky svých soutěží?
Jako každý komeťák jsem strašně rád. Je to dílčí úspěch, ale svědčí o tom, že naše dlouhodobá práce s mládeží nese ovoce. Mládež je budoucnost Komety. Juniorka v loňské sezóně vyhrála svoji soutěž, v těchto hráčích máme velký potenciál. Jsou schopni svým talentem pomoct A-týmu a postupně se stát hráčem základní sestavy.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál