Mám před sebou dostatek zápasů na to, abych se připravil na play-off, říká Martin Erat

Mám před sebou dostatek zápasů na to, abych se připravil na play-off, říká Martin Erat
 

B r n o – Dvojnásobný mistr republiky z posledních dvou sezón hlásí návrat. Na Mikuláše a v exponovaném zápase proti pražské Spartě. Co víc si Martin Erat může přát? Je také více než pravděpodobně, že se objeví ve formaci s Tomášem Plekancem a mladým Karlem Pláškem. Jak se těší kapitán českého týmu na ZOH v Pchjongčchangu na spolupráci s těmito hráči?

 

Martine, vracíte se zpátky do extraligového kolotoče. Jak se na něj těšíte?
Uvidíme po zápase, jak to bude celkově vypadat. Těším se samozřejmě moc, jsem na ledě, budu hrát zápasy a jsem s klukama v kabině.

Nastupujete od zhruba poloviny soutěže, jste plný sil, hodně jste si přes tu pauzu odpočinul?
Byli jsme domluvení s Liborem Zábranským, že nastoupím zhruba takto. Vedly mně k tomu rodinné důvody, také jsem si chtěl odpočinout. A za třetí si myslím, že jsem o nic nepřišel.

Čeká vás velký šlágr se Spartou, byla to spíš náhoda, že váš nástup vyšel takto?
Je to náhoda, ale myslím si, že je to úplně jedno. A že to vyšlo právě na Spartu, je fajn. Jsem za to samozřejmě rád, ale je úplně jedno, jestli budu hrát proti Spartě nebo komukoliv jinému.

Budete hrát ve formaci s Tomášem Plekancem, nastupovali jste někdy spolu v minulosti?
Několik zápasů jsme spolu odehráli, známe se dobře. Neměl by to být problém. Jsem hrozně rád, že je tady a že si spolu zase zahrajeme.

Jdeme na to, Martin Erat se připravuje na čtvrteční duel se Spartou. Foto: Jiří Grulich.

Jak se cítíte po stránce fyzické a zdravotní? Jak vaše tělo reaguje na ten hokejový nápor?
Řekl bych, že tělo reaguje adekvátně k mému věku. Chtěl jsem naskočit ještě předtím, než bude pauza, abych si pak dohnal to, co potřebuju. Mám před sebou dostatek zápasů na to, abych se dokázal co nejlépe připravit na play-off.

Od kdy jste vlastně trénoval a byl na ledě?
Od srpna jsem na ledě, prakticky jsem z něj neslezl. Všechno je to o načasování, trénujete, můžete trénovat s kýmkoliv. Samozřejmě zápas je o něčem jiném, ale je to o zvyku. Nevidím v tom žádný problém.

Dopadlo to podle vašeho očekávání, cítíte se na ledě dobře?
Chtěl jsem si dát pauzu, jsem to za to moc rád. Chtěl jsem vidět malého, jak jde do první třídy, chtěl jsem být s dětmi na ledě. Nebudu na Vánoce tolik obouchaný, jak tomu bylo dřív. Cítím se dobře.

Prožíval jste momenty, kdy vás už svrběly ruce a nohy?
Na led jsem se hrozně těšil. Pořád bych hrál, ale je to o tom, co vám dovolí tělo. Když jdete na led a všechno vás bolí... Hokej takový je. Víte, že se blíží první zápas a těšíte se na něj víc a víc.

Ačkoliv jste nehrál, měl jste během pauzy mnoho aktivit. Například turnaj o pohár Martina Erata...
Nebyl to první rok, kdy se snažím věnovat dětem. Hledám si prostor, abych na to měl čas. Vloni byla olympiáda, tolik času nebylo, letos ta možnost byla. Turnajů je během sezóny celkem pět, děti si zahrály proti týmům, které vidí v televizi, splnilo se jejich očekávání.

Když vás děti vidí na ledě, je to pro ně určitě velká výzva. Snaží se o to víc vám ukázat?
V dětech musíte vzbudit zájem. Pokud má nějakou motivaci ke sportu a je rádo, že ho dělá, to je pro mě největší motivace být u toho a pomáhat jim.

Nastupoval jste v Kometě s Martinem Nečasem, teď to vypadá, že dalším vaším mladým spoluhráčem bude Karel Plášek. Co na něj říkáte?
Byli jsme s Liborem Zábranským domluveni dopředu, že bych k sobě chtěl nějakého mladého hráče, se kterým budeme pracovat. Karel od začátku extraligy prokazuje, že je talentovaný a má na to.

 
 

Tento den před lety×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál