Leden bude klíčový, tuší Peter Mueller. Rybičku netrénoval, přesto vládne střelcům

Leden bude klíčový, tuší Peter Mueller. Rybičku netrénoval, přesto vládne střelcům
 

B r n o – Modrobílí mají za sebou první ze série pěti domácích zápasů v řadě. V repríze jarního finále přehráli třinecké Oceláře a vstoupili tak do nového kalendářního roku pravou nohou. Na vítězství v poměru 4:1 se podílel dvěma góly americký střelec Komety Peter Mueller, který se navíc vyhoupl do čela střelců celé soutěže! Zejména jeho druhá trefa stála za to a po utkání se rodák z Minnesoty podělil o své dojmy.

 

Jak hodnotíte páteční duel proti lídrovi tabulky z Třince?
Mají výborný tým, my jsme navíc měli možnost je vidět, jak hrají, během Spengler Cupu. Ukázali svou kvalitu a to je podle mě hlavní důvod, proč vedou celou extraligu. Mají skvělé hráče, a tak je o to cennější, že jsme předvedli zodpovědný výkon, vlétli jsme na ně a nakonec získali tři body, které jsme chtěli.

Vaše druhá branka patřila do kategorie parádních, když jste v pádu zakončil bekhendem pod břevno. Jak jste celou gólovou situaci viděl vy?
Viděl jsem šanci na brejk, navíc jsem dostal parádní přihrávku, tak jsem toho chtěl rychle využít. Abych pravdu řekl, nezpracoval jsem to moc dobře, takže jsem se už potom v pádu pokusil svou střelu umístit, co nejlépe to v tu dobu šlo. Byl jsem trošku překvapen, že nakonec puk skončil v brance.

Obdobné zakončení dělal dříve v NHL legendární Bobby Orr, vybavíte si to?
Vybavilo se mi to, ale není to samozřejmě nic, co bych trénoval. Musím se na to ještě podívat zpětně, nestává se totiž, aby z takových situací padaly góly. Já měl štěstí a moje střela gólem skončila. Řekl bych, že to byla náhoda, ale je za tím tvrdá práce (úsměv).

Radost Petera Muellera po gólové rybičce. Foto: Ivo Dostál

V závěru vám Šimon Hrubec sebral hattrick a vy jste se na něj jen pousmál…
Je to skvělý brankář, navíc Třinec má vynikající defenzívu. Je to jeden z hlavních důvodů, proč jsou tak nahoře a proč dostávají tak málo branek. Proti mé střele, kdy jsem mohl završit hattrick, udělal neskutečný zákrok. Mohli jsme na konci dát ještě několik gólů, ale Šimon Hrubec podržel svůj tým.

Se šestnácti góly vedete tabulku střelců celé extraligy. Jste za to rád?
Je samozřejmě super mít osobní úspěch, ale zároveň je důležité mít i týmový úspěch. Hokej je týmový sport a já doufám, že na výhru proti Třinci navážeme v dalších domácích duelech, které nás teď čekají. Musíme si stále držet hokejovost na své straně.

Martin Zaťovič má jen o gól méně. Soutěžíte spolu s nadsázkou řečeno?
Nemluvíme o tom. Snažíme si pomáhat, pracovat tvrdě každý den. Pilujeme různé situace a pak je přenášíme do zápasů, a tohle je odměna. Když pracujete tvrdě, tak se vám to vrátí. Naší formaci se zatím v letošní sezóně daří skvěle.

Radost přesilovkové formace po úvodní brance duelu. Foto: Ivo Dostál

Celkově si ale vaše lajna s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem neskutečně sedla. Pamatujete ve své kariéře něco podobného?
Je to těžké, protože si chcete hokej užívat maximálně každý rok s jakýmikoliv spoluhráči. Já si vytvořil s Petrem Holíkem a Martin Zaťovičem dobrou chemii v lajně, hrajeme to, co chceme, a předvádíme to už od předsezónní přípravy. Je to určitě skvělé, jak nám to klape, a snad to bude pokračovat co nejdéle. Na konkrétní jména z minulosti si nevybavím, teď myslím jen na naši lajnu s Petrem a Martinem.

Dostali jste třeba na začátku prosince nový impuls s příchodem Martina Erata a Tomáše Plekance?
Je to spíš pro nás dárek, že mohou být s námi v kabině. Když získáte do týmu osobnosti, jako jsou Martin Erat a Tomáš Plekanec, tak přidáte spoustu charakteru, hokejového umu a také další zkušenosti pro nás ostatní hokejisty. Jsou to výborní hokejisté, jejich příchod nám pomohl a nakopl samozřejmě i naši lajnu.

Ceníte si výhry o to víc, že vás čekají další čtyři domácí duely v rychlém sledu?
Jednoznačně. Kdykoliv máte možnost hrát několik domácích zápasů v řadě, jako máme nyní my, tak je to velmi důležité. Čeká nás pět duelů v sedmi dnech, utkání jsou rychle po sobě. Je leden a to je jeden z klíčových měsíců celé sezóny, obzvlášť pak zmíněné domácí zápasy. Naši fanoušci za námi stojí a je skvělé, že je budeme mít na své straně v pěti duelech doma po sobě.

 
 

×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál