Poslední utkání před pauzou, Kometa zajíždí na led plzeňských indiánů

B r n o - Hokejisty brněnské Komety čeká poslední zápas před únorovou reprezentační přestávkou. V pátek večer budou Brňané usilovat v Plzni o prodloužení série vítězných zápasů, která momentálně činí tři utkání. Kometa bude hrát nejen o čtvrté vítězství proti tomuto soupeři v sezóně, ale hlavně o další důležité body do tabulky.

Kometa v minulém zápase potvrdila roli favorita proti chomutovským Pirátům hrajícím v oslabené sestavě, kterým nadělila sedm gólů a poslala zpět na sever Čech s prázdnou. Jedná se o nejvyšší vítězství Brňanů v probíhající sezóně. První body, konkrétně gól a dvě asistence, si v utkání proti Chomutovu připsal útočník Jakub Orsava, který byl navíc vyhlášen hráčem zápasu.

Největší přísun gólů obstarává první útočná formace Komety. Centr Petr Holík (13+32) je druhým nejproduktivnějším hráčem extraligy. Americký kanonýr Peter Mueller (21+20) se zase dělí s libereckým Markem Kvapilem o první místo v tabulce střelců. Produktivní trojici uzavírá Martin Zaťovič (19+18). Ze zadních řad ukazují své útočné choutky i reprezentační obránci Ondřej Němec (3+22) a Jan Štencel (6+15). O bránění brněnské svatyně se stará zejména brankář Karel Vejmelka, který má úspěšnost zákroků 91,80 %. Dvojku mu momentálně dělá hvězda MS do 20 let Lukáš Dostál. O místo v brněnské bráně se bude ucházet také navrátilec ze Slovanu Bratislava Marek Čiliak, zápasu s Plzní se však ještě nezúčastní.

Martin Dočekal vstřelil rozhodující gól v posledním utkání proti Plzni. Foto: Michal Eger

Plzeňská družina se v tabulce drží na pátém místě, tedy hned nad Kometou. Na kontě mají plzeňští o tři body více než Kometa, odehráli však o dvě utkání méně. V minulém zápase se indiáni utkali v Liberci s Bílými Tygry, se kterými až do třetí třetiny drželi bezbrankové skóre, ovšem poté domácí předvedli svou útočnou sílu a nakonec zvítězili 4:0.

Produktivitu Plzně táhne zejména Milan Gulaš, který si v sezóně připsal již 20 přesných zásahů a na dalších 23 branek přihrál. Daří se i bývalému komeťákovi Vojtěchu Němcovi (19+11) a Janu Kovářovi (5+15), který si po návratu do Plzně udržuje bilanci více než jednoho bodu na zápas. Jedničkou Západočechů je gólman Dominik Frodl se skvělou úspěšností zákroků 93,58 %.

41. kolo TELH
pátek
1. 2 .2019
17:30 hod.