Kometa v kanadských novinách! Journal de Montréal o Plekancovi a jeho brněnské misi

B r n o – I když jeho působení v proslulé NHL dospělo do konce, o zájem kanadských fanoušků a novinářů jen tak nepřišel. Tomáš Plekanec, který spojil většinu své zámořské kariéry se slavnými Canadiens z Montrealu, poskytl koncem ledna rozhovor populárnímu Le Journal de Montréal, povídal především o svém návratu do Česka, o angažmá v Kometě a o spolupráci s dalšími hvězdnými hráči světového formátu, které v brněnské šatně potkal.

Telefonický rozhovor s dlouholetým montrealským novinářem ho zastihl zrovna na palubě Kometa Expresu po cestě do Vítkovic. „V Česku se cestuje hlavně autobusem, případně vlakem, nelétá se soukromými letadly. Vybavují se mi vzpomínky na mé první sezóny v severní Americe, kdy jsme takhle s Buldoky z Hamiltonu také jezdili. Mám to tak rád. Člověk se vrátí po zápase ještě ten den, o půlnoci je doma a spí ve své posteli,“ popisuje Plekanec pro nejčtenější noviny v kanadské provincii Québec.

„Česká extraliga je samozřejmě jiný příběh než NHL. DRFG Aréna je třikrát menší než Centre Bell, vejde se do ní kolem 7700 diváků. Oproti Kanadě však hraji teď ve své zemi, jsem blíž své rodině a přátelům z dětství. Je to prostě další kapitola v mé kariéře. A užívám si ji,“ prozrazuje Plekanec.

Že po dlouhých letech strávených v zámoří ho čeká návrat zpět domů, měl v hlavě už delší dobu. „Ano, věděl jsem, že když skončím v NHL, půjdu zpátky do České republiky, buď do Kladna a nebo jiného týmu. Zároveň jsem chtěl hrát nejvyšší ligu a prát se o nejvyšší příčky, i proto jsem se domluvil s Kometou Brno,“ pokračuje Plekanec a zároveň čtenářům největšího frankofonního média v severní Americe blíže představuje brněnskou organizaci.

Vedle velkých úspěchů Komety zmiňuje také persóny brněnského hokeje, které jeho rozhodování usnadnily. „Dobře jsem znal generálního manažera a hlavního kouče Libora Zábranského. A také Martina Erata. S ním jsem odehrál spoustu zápasů v národním týmu, na mistrovství světa i olympijských hrách. Znám ho vážně dlouho, dokonce jsme spolu hráli na mistrovství světa juniorů v roce 2001. To už je věčnost!“

„Vždy je radost získávat novinky o Plekancovi,“ píše na Twitteru montrealský novinář Jean-Francois Chaumont.

„Martin mi zavolal a pozval mě do Brna. Věděl jsem, že bych hrál s ním ve formaci. To bylo další plus v mém rozhodování. Také toho hodně odehrál v NHL. Věděl jsem, co mě čeká, když budu hrát s ním,“ přiznává Plekanec, který se v brněnské šatně, jak článek praví, potkal také s osmičkou draftu z roku 2006 Peterem Muellerem a rodákem z okolí Montrealu Alexandrem Malletem.

Na závěr článku s názvem "Věřím, že Canadiens postoupí do play-off" přiznává Tomáš Plekanec myšlenky, co bude, až skončí s aktivní hokejovou kariérou. „Jednoho dne se to stane. Rád bych zůstal v hokejovém prostředí. Mám rád tenhle sport, často myslím jen na něj. Chtěl bych být součástí jeho dalšího vývoje. Věci se v život mění rychle. Ale dovedu si sebe představit v kůži trenéra nebo manažera, pravděpodobně v České republice,“ uzavírá.

Celý článek o Tomášovi Plekancovi a Kometě k přečtení v originále ZDE

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál