Jak už tomu bývá každý rok zvykem, na domácí půdě brněnské Komety proběhlo v průběhu pondělního odpoledne zahájení každoroční akce pořádané Českým svazem ledního hokeje, jenž se v rámci rozvojového projektu Pojď hrát hokej zaměřuje na prezentaci hokeje mladým sportovcům nejnižších věkových kategorií. Pod dozorem zkušených trenérů, kteří mají v rámci Komety na starosti právě trénink těch nejmladších, si mohly zúčastněné děti vyzkoušet mnoho zábavných aktivit. Nechyběly základy bruslení, techniky práce s holí, střelba na branku a další stanoviště spojena s rozvojem a ukázkou různých hokejových dovedností. Veškerá cvičení byla organizátory prezentována zábavnou formou, díky čemuž se nenudili ani úplní začátečníci.
„Celá akce je zaměřena hlavně na to, abychom přivedli děti ke sportu, konkrétně hlavně tedy k lednímu hokeji,“ upřesňuje zaměření programu jeden z hlavních trenérů a organizátorů Robert Věžník. „Nejdříve probíhá registrace, během níž dostanou děti nějaké dárky v podobě různých drobností přímo od klubu, či právě od hokejového svazu,“ přibližuje zahájení a celkový průběh pondělního odpoledne dále. Dle jeho následných slov nechybí ani prezentace pro rodiče, kde se organizátoři postarají o představení hokeje a působení v klubu a posléze se již program přesune na ledovou plochu k demonstraci samotných hokejových dovedností.
Stejně jako v ostatních klubech, i právě v Kometě mají trenéři své konkrétní způsoby a představy o tom, jak mladým sportovcům prezentovat způsob tréninku. „Máme pro děti připravená celkově čtyři stanoviště,“ popisuje Věžník plán odpoledního tréninku na ledové ploše. „Na každém stanovišti pak bude probíhat trénink různých druhů dovedností, ať už jde o základy bruslení, vedení kotouče, střelbu, či případně i nějaké zábavné hry.“ dodává. Veškeré dění má po celou dobu pod dozorem tým zkušených trenérů, kteří navíc vše prezentují tak, aby byl trénink veden autenticky způsobem, jímž probíhají běžné tréninky v klubu. Dále také Věžník zdůrazňuje, že akce je určena především pro úplné začátečníky. Ani děti, jež nikdy nestály na bruslích, se tedy dozajista nebudou nudit a najdou si na akci svoji zábavu a uplatnění. Mezi nejoblíbenější aktivity však dle trenérů patří především střelba na branku, či samotná hra.
Program jako takový by však dle trenérů neměl vyvíjet na děti žádný tlak a jedním z hlavních účelů je taktéž i to, aby sport mládež především bavil. „V první řadě by měl sport dítě bavit. Ve chvíli, kdy v pozdějším věku bude dítě vědět, z jakého důvodu daný sport dělá, můžeme dát jemu, či jeho rodičům nějakou zpětnou vazbu ohledně jeho výkonu,“ zdůrazňuje Věžník. „Spíše si však opravdu myslím, že je důležité, aby dítě sportovalo, jelikož jej to baví, má v rámci svého sportu kamarády a jelikož jej chce opravdu provozovat ze své vlastní vůle.“