

Na první branku zápasu se čekalo poměrně dlouho, konkrétně do 26. minuty. Asi by málokoho napadlo, že víc gólů na ledě KV Areny nepadne. „Vstřelit první gól je v těchto zápasech play-off vždycky důležité. Poučili jsme se z minulého zápasu, kdy jsme hned po vstřelených brankách inkasovali. Byl to zodpovědný týmový výkon, ke kterému nám hodně pomohl Michal Postava," chválí svého spoluhráče.
V první třetině sice Energie zásobovala Postavovu bránu sprškou střel, nicméně od druhé třetiny to byla Kometa, která si vytvářela zajímavé šance a přečíslení. A právě okénko v obraně Konečného formace dokázala před polovinou utkání potrestat. „Otevřel se nám prostor, šli jsme do přečíslení a využili toho. Zavřel jsem oči, poslal to na první tyčku a spadlo to tam. Musím říct, že v kariéře jsem asi důležitější gól nikdy nedal. Přišel ve správnou chvíli, navíc je to moje první branka v play-off," raduje se Jakub Konečný.
Čtvrtá brněnská lajna hrála v sérii velmi dobře, vytvářela si šance, jen chvíli trvalo než se začala prosazovat. Po Jakubu Kosovi se v důležitý okamžik trefil i jeho kolega z formace Jakub Konečný. „Je to pravda, moc nám to tam nepadalo, je to velká úleva. Těch šancí bylo dost a konečně jsem to tam procpal v takto důležitý moment. Ještě pár dnů zpátky jsem splachoval hokejky do záchodu, tak budu věřit, že to pomohlo," usmívá se.
Jeho tým postoupil do semifinále, bude mít k dispozici pár dnů odpočinku a vyčkávat blížícího se soupeře. Mohou to být Pardubice, nebo i Sparta, kde mladý útočník v minulosti působil. „Nedá se vybírat, budu sledovat zápas Hradec - Boleslav a podle toho se rozhodne. Teď je důležité si dobře odpočinout a pak se připravit na našeho dalšího protivníka. Série nám sice vzala hodně sil, ale na to se určitě nebudeme vymlouvat. Máme čas na to zregenerovat, připravení jsme výborně a těšíme se na další sérii. Času na odpočinek máme určitě dost," říká Kony.
V play-off vládne dlouhé roky rituál, kdy se hráči přestanou holit. Kuba Konečný zvolil variantu změnu barvy účesu a přelivu, kterého si ihned všimnete. „Týden před startem vyřazovacích bojů jsem si zašel ke kadeřnici, už jsem o té změně přemýšlel dlouho. Vousy mi moc nerostou, doma když bouchnu dveřmi, hned mi opadají," směje se.
Kometa si vezla do lázeňského města mečbol a velkou psychickou výhodu. „Určitě bylo důležité, že jsme zvládli pátý zápas v Brně, vedli jsme v sérii 3:2 a pro klid v hlavách nám to pomohlo. Soupeř byl pod větším tlakem a prostě musel vyhrát," říká mladý útočník. Jihomoravané odehráli na ledě Energie celkem tři zápasy, ve kterých inkasovali pouze jednu jedinou branku. „Je to docela rarita, ale odpovídá to o tom, že jsme hráli zodpovědně do obrany, výborně chytali oba brankáři a plnili jsme si to, co máme. Kolikrát jsou tyto zápasy o jedné brance, což se nakonec potvrdilo," dodává hrdina čtvrtečního večera.
