Hokejové hry Brno 2016: úspěšný projekt Komety přilákal 66 tisíc návštěvníků

Hokejové hry Brno 2016: úspěšný projekt Komety přilákal 66 tisíc návštěvníků
 

B r n o – Hokejové hry Brno 2016 se hned na začátku nového roku zapsaly jako sportovní událost, která přesáhla hranice Brna. Od 1. do 10. ledna navštívilo hokejové zápasy 60 236 diváků, veřejné bruslení za Lužánkami navštívilo přes 5 500 bruslících. Celková návštěvnosti Hokejových her Brno 2016 je téměř 66 tisíc diváků.

 

Rekordy návštěvnosti se podařilo překonat celkem třikrát. Poprvé 3. ledna, kdy na zápas Komety s Plzní přišlo 18 514 diváků, podruhé na utkání univerzit 7. ledna s návštěvností 7 826 diváků a konečně potřetí, kdy v pátek 8. ledna padl rekord extraligy i československý divácký rekord – ten má nyní hodnotu 21 500 diváků.

Zvýšený zájem o hokejové zápasy ale zaznamenala i ostatní hokejová utkání, včetně zápasů mládežnických a dorosteneckých soutěží. I zde návštěvnost několikanásobně přesahovala obvyklé hodnoty.

Celkem se na dočasném hokejovém stadiónu za Lužánkami odehrálo 20 zápasů všech věkových kategorií, od mužů a žen až po žáčky 4. tříd základních škol. Kromě toho ještě odehrálo své zápasy na 326 dětí. Bruslení bylo kromě široké veřejnosti určeno i dětem z mateřských a základních škol, z dětských domovů a také bruslení zdarma pro držitele SENIOR PASu nebo RODINNÉHO PASu Jihomoravského kraje.

O diváky se na každém extraligovém zápase starali pořadatelé, kterým pomáhali studenti Masarykovy univerzity a Univerzity obrany, dále obsluha stánků s občerstvením a členové bezpečnostních a záchranných složek. „Celkem se o komfort a bezpečnost diváků na každém extraligovém zápase staralo přes 700 lidí. Bez jejich pomoci a neskutečného nasazení by průběh zápasů nebyl tak hladký,“ poděkoval všem, kteří se na Hokejových hrách podíleli, Michal Chylík, tiskový mluvčí HC Kometa Brno.

Pořadatelé děkují všem návštěvníkům za to, že dbali bezpečnostních pokynů pořadatelů. Díky jejich příkladnému chování se akce obešla bez incidentů. „Velký dík patří také skupině fanoušků, kteří plánovali choreo se zábavnou pyrotechnikou, za to, že respektovali názor bezpečnostních složek a že se akce nakonec v původně plánovaném měřítku neuskutečnila. Věříme, že zvítězila snaha o dobrou pověst akce a bezpečnost diváků především,“ vysvětlil omezení Michal Chylík.

V neposlední řadě děkuji organizátoři také obyvatelům okolních ulic, především Drobného a Sportovní, jimž akce přinesla přechodné zhoršení podmínek – od větší hlučnosti až po problémy s parkováním. „Zaznamenali jsme několik stížností obyvatel z okolí. Všechny jsme se snažili aktivně řešit a vše vysvětlovat a uvádět na pravou míru,“ uvedl Michal Chylík s tím, že většina stížností vznikla z nedostatečné informovanosti. A to přesto, že pořadatelé Hokejových her Brno 2016 vytiskli a distribuovali do domů v okolí provizorního stadiónu letáky s informacemi.

Na stadiónu dnes začaly demontážní práce. Začalo se s rozebíráním ledové plochy a sklízejí se ploty, aby dále nebyla blokována parkovací místa. Dojde také k odstranění omezujících dopravních značek. A v nejbližších dnech se začnou demontovat tribuny. Vše by mělo být hotovo do konce února.

„Strašně moc děkujeme všem, kteří se na tomto ojedinělém projektu podíleli. Doufáme, že jsou celé Brno a Jižní Morava na výsledek akce náležitě hrdé,“ vyjádřil poděkování Libor Zábranský, majitel HC Kometa Brno.

O významu Hokejových her Brno 2016 hovoří i fakt, že si akce vedle českých, slovenských, polských a rakouských novinářů všimli i hokejoví redaktoři z kolébky ledního hokeje – z Kanady.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál