Nečas po duelu s Třincem: Na šance, které jsme nedali, se nemůžeme vymlouvat

Nečas po duelu s Třincem: Na šance, které jsme nedali, se nemůžeme vymlouvat
 

B r n o – Strhující utkání nabídl středeční duel Komety s Třincem v DRFG Areně. Brňané dvakrát vedli, nakonec ale všechny body brali hosté ze Slezska. Domácí hráče včetně Martina Nečase mrzely zejména neproměněné šance ve třetí části, při nichž byla Kometa opravdu blízko k rozdílové trefě. Duel zhodnotil sám mladý brněnský centr.

 

Martine, proti Třinci jste nakonec prohráli o gól 2:3. Jak jste viděl celý duel?
Ani nevím, co k tomu říct. Ten poslední gól nás srazil a na šance, co jsme nedali, se nelze vymlouvat. Jednou tam byla tyčka a pak jsem zahodil dvě šance. Jednou jsem to dával do prázdné branky, podruhé to obránce na poslední chvíli zablokoval. Alespoň jedna příležitost měla skončit gólem. U rozhodující branky soupeře jsem se snažil protihráči nadzvednou hokejku, ale ani nevím, jak to tam padlo. Byl to můj hráč.

Mrzí porážka o to více, že jste byli herně lepší a měli spoustu šancí?
Určitě jsme měli bodovat, dát více gólů, a hlavně nedostat ten třetí, který padl nějakých 46 sekund před koncem. Třetí třetinu beru na sebe, protože jsem měl dát nějaký gól, nebo ta nahrávka, ta měla projít. U rozhodujícího gólu, jak už jsem říkal, to byla moje chyba. Navíc to byla chyba, kterou jsme rozebírali u videa. Musím se na to podívat znovu, nesmí se to už stávat.

Co šlo ve vašich dvou velkých šancích s Martinem Eratem udělat lépe?
Když jsem se pak na tu první akci díval zpětně, určitě jsem mohl a asi i měl střílet. Chtěl jsem ještě nahrát Honzovi Hruškovi do prázdné branky, ale soupeřův hráč tam vložil hůl. U druhé akce už jsem viděl, že je přede mnou gólman, puk mi navíc skočil, a tak jsem se snažil to jenom prohodit žabičkou na Martina Erata a ani nevím, co se tam stalo. Kdybychom dali aspoň jeden gól, bylo by to dobré.

Martin Nečas (vlevo) při souboji o kotouč v utkání s Třincem. Foto: Ivo Dostál

O dva góly se postaral třinecký kanonýr Martin Růžička...
Je vidět, z týmu Třince vyniká a ukazuje svoji šikovnost. Umí si najít místo, je dobře nabruslený a hlavně má sebevědomí. Dal nám dva góly a je to momentálně jeden z nejlepších hráčů v lize. Jeho závěrečný gól je to o cennější pro ně, ale zároveň o to horší pro nás.

Kde hledat ponaučení do příštích zápasů, aby se duel na konci přiklonil na vaši stranu?
Měli jsme hodně přesilovek, ale gól se nám dát nepovedlo. Mohlo to být třeba jiné, ale nevyužili jsme se. Na konci zápasu se ale nikdo neptá, jakou hru jste předváděli, o tom to není. Kdybychom hráli hůř než oni, a vyhráli jsme, tak by to bylo lepší.

Už loni jste v určitých fázích zintenzivňovali tréninky. Jak tomu je letos?
Trénujeme celou sezónu. Během ní se stává, že občas trénujeme méně a občas více. My se teď musíme soustředit opět na sebe, a znovu to otočit. Zejména se ponaučit z chyb, kterou jsem proti Třinci udělal já na konci.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál