Alex Mallet: Klíč ke třetí finálové výhře? Obětavá hra a dobrá defenzivní práce

Alex Mallet: Klíč ke třetí finálové výhře? Obětavá hra a dobrá defenzivní práce
 

B r n o – V extralize byste jen těžko hledali údernější duo útočníků pro oslabení. Členově třetí lajny Komety Mallet a Hynek Zohorna dokázali ve čtvrtém finále proti Třinci v pravou chvíli udeřit při nerovnovážném počtu hráčů a Alex Mallet si nakonec zapsal vítěznou branku. V play-off se navíc v oslabení prosadil už podruhé. Jak hodnotil druhé domácí utkání finále, po němž modrobílí vedou už 3:1 na zápasy?

 

Jak hodnotíte čtvrté, pro vás hodně vydařené, a hlavně vítězné finále?
Myslím si, že Třinec hrál nadoraz. Dobře se pohybovali jak ve vlastním, tak v útočném pásmu, ovšem my jsme předvedli obětavou hru a dobrou defenzivní práci. Všechny své šance, které jsme měli, jsme dokázali využít. Oni měli také mnoho velkých šancích a měli jsme trochu štěstí, že se soupeř neprosadil. Ale oproti třetímu duelu to byl jiný zápas.

Vítěznou branku jste dal vy při oslabení, když jste s Hynkem Zohornou vyrazili dopředu. Jak se to celé seběhlo?
Viděli jsme, že se tam rýsuje přečíslení, tak jsme ve dvou na jednoho rychle vyrazili dopředu. Hynek mi dal vynikající přihrávku a zbytek už byl na mně.

V play-off to navíc z vaší strany nepřišlo poprvé…
Jen jsme čekali, až udělají chybu, a hned se toho pokusili využít. Víme, jak hrají a také to, kdy máme šanci v oslabení přejít dopředu. A to se při celé situaci také stalo.

Parádní momentka Malletova gólu při oslabení. Foto: Jiří Grulich

Po ledě jste s Hynkem opět létali. Užíváte si, když máte hodně pohybu?
Milujeme, když můžeme hodně bruslit. Snažíme se roztahovat hru, chodit do branky a to funguje. Kdo je rychlejší? To si netroufám odhadovat (úsměv).

Po vaší brance na 3:1 Oceláři opět rychle snížili. Nevzpomněli jste si na situaci ze třetího zápasu, kdy Slezané rychle stáhli dvoubrankovou ztrátu?
O den dříve po našem gólu skórovali hned dvakrát, a tehdy nás to nalomilo. Museli jsme stále pokračovat v naši práci a to se nám povedlo. Dokázali jsme dodržet náš systém.

Po zranění Radima Zohorny, který duel nedohrál, se k vám přesunul na křídlo formace Martin Dočekal. Měnilo se tím pro vás něco?
Martin je skvělý silový hráč, umí bojovat směrem dozadu a spolupráce nám seděla. Pro mě se nic neměnilo, možná jsem dostal trochu více rychlosti na pravém křídle. Zůstali jsme vesměs stejně složení, a nebyl to pro nás problém.

Radost dua Mallet - Zohorna ve čtvrtém finále. Foto: Ivo Dostál

Jak se vám hrálo, když bylo v hale větší teplo než obvykle?
Led byl dobrý, nicméně na konci už tam bylo hodně mlhy. Museli jsme být více trpěliví a hlavně soustředěni na puk.

Těžíte v takto důležitých a vypjatých momentech ze zkušeností, které jste nabrali už loni?
Pomáhá nám to. Je důležité, že už jsme to jednou prožili, máme v týmu mnoho zkušených borců a každý ví, co má dělat. Opět se na zápas pečlivě připravíme. Musíme bojovat znovu jako tým a uvidíme, jak to bude vypadat.

 
 

×
Dnes v 18:00 | Muži
Frölunda Indians
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál