Češi i díky Nečasově trefě otočili duel se Slováky a na MS v Dánsku mají první výhru!

K o d a ň – To byl zápas! Hned na úvod letošního Mistrovství světa, které se hraje v Dánsku, se proti sobě postavili v bratrovražedném souboji Češi a Slováci. Na slovenské straně odchytal celý zápas brněnský Marek Čiliak, v útoku naopak trápil obranu Česka Marcel Haščák. Když už vše směřoval k těsné výhře Slováků, tak deset sekund před koncem zápasu vyrovnal na 2:2 Martin Nečas první brankou za reprezentační áčko, a národní tým nakonec v prodloužení dokonal celý obrat. Suma sumárum - Češi berou dva body, Slováci jeden.

Česko - Slovensko 3:2 pp. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy).

Sestava Česka: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Řepík, Plekanec (A), D. Kubalík – Chytil, Horák, R. Kousal.

Sestava Slovenska: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, J. Mikúš, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Skalický.